Český pavilon na Expu 2010 bude větší než na minulé výstavě

Vložil
ČTK
04.02.2008 16:55
Praha

Praha - Pavilon, který bude mít Česká republika na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji, bude dvakrát tak velký, než byl na minulé výstavě v Japonsku. V prefektuře Aiči na Expu 2005 měl kolem tisíce metrů čtverečních. Na dotaz ČTK to dnes uvedla kancelář generálního komisaře, která českou prezentaci v Číně plánuje. Kancelář, která obnovila činnost 14. ledna, také podepsala s čínskými organizátory smlouvu o české účasti na akci.
V  úterý kancelář představí dosavadní postup příprav. O zapojení Česka do světové výstavy v nejlidnatější zemi světa rozhodla vláda už loni v lednu. Mottem Expa 2010 má být "lepší město, lepší život".
Generálním sekretářem české účasti je Pavel Stehlík, který v předchozích letech působil ve vrcholovém managementu. Šedesátiletý Stehlík pracoval mimo jiné deset let jako společník a vedoucí manažer v mezinárodní auditorské firmě. Má za sebou působení v řadě evropských zemí a několika nadnárodních společnostech. Mluví anglicky a rusky.
Generálním ředitelem pro Expo 2005, které se konalo v Japonsku, byl Vladimír Darjanin. Českou interaktivní Zahradu hudby a fantazie tam tehdy vidělo skoro 1,7 milionu návštěvníků. Český pavilon byl relaxačním prostorem s  optickými a zvukovými objekty, na které si mohli návštěvníci sami sáhnout a vyzkoušet je. Na prezentaci země v Japonsku vláda vyčlenila 300 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články