Vláda má rozhodnout, zda se ČR zúčastní výstavy Expo 2010

Vložil
ČTK
02.01.2007 19:35
Praha

Praha - Vláda by měla ve středu rozhodnout, zda se Česká republika zúčastní všeobecné světové výstavy Expo 2010 v Číně. Ministerstvo zahraničí dnes ČTK sdělilo, že pozvání již Praha od pořadatelů obdržela. Expo 2010 se bude za tři roky konat v Šanghaji.
Pokud ministři českou účast schválí, bude vybrán generální komisař, který dostane akci na starosti. Na komisaři bude i předložení projektu národní prezentace. Vláda zatím nebude řešit to, kolik by české zastoupení na výstavě mohlo stát.
Česká republika se naposledy představila na světové výstavě v roce 2005 v Japonsku. Českou interaktivní Zahradu hudby a fantazie vidělo skoro 1,7 milionu návštěvníků. Český pavilon byl relaxačním prostorem s optickými a zvukovými objekty, na které si mohli návštěvníci sami sáhnout a vyzkoušet.
Výstavu doprovázela řada kulturních akcí, konaly se například přehlídky skla, filmu, výtvarného umění či hudby. Představily se také regiony. Na prezentaci země na Expu 2005 v japonské prefektuře Aiči vláda vyčlenila 300 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články