Generálním sekretářem pro Expo 2010 bude Pavel Stehlík

Vložil
ČTK
29.11.2007 13:20
Praha

Praha - Generálním sekretářem české účasti na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji bude Pavel Stehlík, který v předchozích letech působil ve vrcholovém managementu. Do funkce ho ve středu večer jmenovala vláda.
"Vláda od komisaře očekává, že udělá maximum pro dohnání desetiměsíčního skluzu při přípravě expozice ČR na světové výstavě Expo, která se uskuteční v roce 2010 v čínské Šanghají," uvádí se na internetových stránkách kabinetu www.vlada.cz.
Šedesátiletý Stehlík pracoval mimo jiné deset let jako společník a vedoucí manažer ve společnosti Delloite Central Europe. Má za sebou působení v řadě evropských zemí a několika nadnárodních společnostech. Mluví anglicky a rusky.
Kabinet rozhodl už v lednu o tom, že se Česká republika zúčastní světové výstavy v Číně. Teprve nyní ale vybrala člověka, který bude za přípravy a prezentaci odpovídat.
Generálním ředitelem pro Expo 2005, které se konalo v Japonsku, byl Vladimír Darjanin. Českou interaktivní Zahradu hudby a fantazie tam tehdy vidělo skoro 1,7 milionu návštěvníků. Český pavilon byl relaxačním prostorem s optickými a zvukovými objekty, na které si mohli návštěvníci sami sáhnout a vyzkoušet je.
Výstavu doprovázela řada kulturních akcí, konaly se například přehlídky skla, filmu, výtvarného umění či hudby. Představily se také české regiony. Na prezentaci země v japonské prefektuře Aiči vláda vyčlenila 300 milionů korun. Kolik vynaloží na nadcházející výstavu, zatím není jasné.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
bude sutaz na cesky pavilon?
hanka
29.12.07 09:43
zobrazit všechny komentáře

Související články