Koupaliště Riviéra v Brně je po rekonstrukci, otevře se v sobotu

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
13.06.2018 15:35
Brno


Brno - Brněnské přírodní koupaliště Riviéra se po roční rekonstrukci v sobotu slavnostně otevře a návštěvníky zde čeká kromě opravených bazénů řada nových atrakcí včetně toboganu a skluzavky. Město do oprav investovalo přes 218 milionů korun a nebylo potřeba vynechat ani jednu letní sezonu. Podle ředitele společnosti Starez Martina Mikše je vynikající, že lidé nemuseli na léto hledat jinou alternativu a zároveň se podařilo dodržet jak termíny, tak rozpočet, řekl ČTK při dnešním představení nové Riviéry.

"Chtěl bych lidi pozvat, ať se přijdou podívat. Kromě toboganu a skluzavky jsou tu chrliče, trysky, podvodní lehátka a kolem bazénu máme zavlažovaný trávník, takže bude i v suchém létě zelený. Bohužel jsme museli vykácet některé staré stromy. Vysadili jsme sice víc nových, ale nějakou dobu potrvá, než budou poskytovat větší stín," řekl Mikš.

Hlavní částí opravy bylo vložení nerezových van do betonových bazénů, odkud už v posledních sezonách unikaly hektolitry vody denně. Nový nerezový povrch je hygieničtější, snadněji se udržuje a má dlouhou životnost. "Při venkovním používání se odhaduje na 30 let, ale při dobré péči to může být i 50," řekl Mikš. Díky vanám je voda také na pohled modrá, zatímco v betonových bazénech byla spíše hnědá.

Vstupné proti předchozím sezonám sice na celý den zdražilo ze 110 korun na 180. "Avšak nově jsme zavedli dopolední za 80 korun, které platí až do 14:00, což si myslím, že ocení obzvlášť maminky s dětmi," řekl Mikš. Odpolední vstupné za 100 korun platí od 15:00. Letos budou místo dvou pokladen otevřené čtyři, nově u vchodu z druhé strany od areálu policie.

Denní kapacita je téměř 8000 návštěvníků, loni jich za tři letní měsíce dorazilo do areálu 85.000. Během léta se v areálu uskuteční i několik zábavních akcí, první právě v sobotu při otevření. Starez jako provozovatel a společnost zřizovaná městem bude i letos na Riviéře pořádat letní příměstské tábory.
0 komentářů
přidat komentář

Související články