Na Riviéře v Brně vznikne za 50 milionů nové občerstvení i zázemí

Vložil
ČTK
04.09.2019 08:00
Brno

Pisárky


Brno - V areálu koupaliště Riviéra v Brně vzniknou za více než 50 milionů korun dvě budovy pro občerstvení a zázemí. Zastupitelé dnes schválili poskytnutí peněz městské společnosti Starez-Sport, která se o areál stará. Práce by měly začít ještě letos a skončit v první polovině příštího roku.


Pro přidělení peněz městské firmě hlasovalo 40 zastupitelů, čtyři opoziční zastupitelé z SPD byli proti a jeden zastupitel z opozičního ANO se zdržel. Ivan Fencl (SPD) navrhoval bod stáhnout a označil cenu za dvě budovy za vysokou. Vedení Starez-Sportu ale před zastupiteli uvedlo, že objekty budou sloužit desítky let.

Se zahájením stavby se počítá letos v listopadu. Vznikne občerstvení a zázemí, čímž se nahradí nevyhovující bufety, které podle města nesplňují normy. Stavby nabídnou kromě občerstvení i WC pro návštěvníky, sprchy a také šatny pro letní aktivity, příměstské tábory i celospolečenské akce. Počítá se i s úpravami chodníků nebo obslužných a zásobovacích komunikací.

Město chce z areálu udělat společensko-relaxační centrum a sportoviště, kde by byl celoroční provoz. V budoucnu se tam počítá se stavbou hřiště na plážový volejbal.

Koupaliště Riviéra loni otevřelo po roční rekonstrukci za více než 200 milionů korun. Loni Riviéra zaznamenala návštěvnost kolem 168.000 lidí, letos ještě údaje nejsou známé.
0 komentářů
přidat komentář

Související články