Brno postaví na Riviéře kryté hřiště na plážový volejbal

Vložil
ČTK
12.12.2018 17:15
Brno


Brno - Městská společnost Starez-Sport Brno začne v příštím roce budovat na koupališti Riviéra kryté hřiště na plážový volejbal, zázemí se šatnami i prostorem pro občerstvení. Náklady budou 50 milionů korun, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Práce mají být hotovy v roce 2020. Kurty budou největší investicí společnosti v příštím roce, celkem plánuje na akce vynaložit 71 milionů korun. Mezi další bude patřit pořízení kryokomory v hale Vodova nebo nové osvětlení v hale Rondo.


Starez-Sport se stará o sportoviště. Rada města Brna, která funguje jako valná hromada firmy, dnes schválila předložený plán investic na příští rok. "Plánované investice přispějí k rozvoji brněnských sportovišť. Některých si návštěvníci všimnou na první pohled, protože mezi ně patří obměna šatních skříněk až po nové kryté kurty na Riviéře. Důležité jsou ale ty i, co nejdou vidět, a to jsou investice do zabezpečení objektů nebo do softwaru," uvedl Hladík.

Na Riviéře budou nové pokladny, aby se zamezilo frontám, ale také lehátka. Návštěvníci to poznají už příští rok v létě. Velká investice za 50 milionů ale začne až po letní sezoně příští rok na podzim. "Vzniknou kryté kurty na beach volejbal. Tím zajistíme to, že bude mít Riviéra celoroční provoz. V létě bude koupaliště, v zimě beach," řekl Hladík.

Kromě toho vzniknou i dva další objekty. V jednom budou šatny a zázemí pro nově vzniklé kurty, druhý bude sloužit pro občerstvení.

Dalšími investicemi bude nové vybavení wellness zařízení v Městském stadionu za Lužánkami, kryokomora v hale Vodova, výměna osvětlení v hale Rondo a další věci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články