Brno dá 215 milionů na rekonstrukci koupaliště na Riviéře

Vložil
ČTK
30.07.2017 12:35
Brno

Brno - Brno dá 215 milionů korun na rekonstrukci koupaliště Riviéra. Zastupitelé schválili poskytnutí dotace městské společnosti Starez-Sport, která se o něj stará. Bazény budou nerezové, přibudou nové atrakce. Důvodem prací je masivní únik vody, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj denně zmizí z bazénů polovina vody, kterou firma bere z vodovodního řadu. Opravy mají začít na podzim a skončit příští rok před prázdninami.


V současné době jsou bazény betonové. "Před 15 lety se opravily keramickou dlažbou, která je ale už za tak krátkou dobu špatná a jsou tam obrovské průsaky vody. Někteří Brňané si myslí, že je voda v Riviéře z řeky, ale není tomu tak. Je z vodovodního řadu a společnost Starez za ni platí. Polovina objemu bazénů se přitom za den ztratí, vsákne se do podloží," uvedl Hladík.

Základem rekonstrukce je vyvložkování všech tří bazénů nerezovou vanou. "Zvolená technologie je nejtrvanlivější. Životnost by měla být více než 30 let. Jakmile letos skončí sezona, Riviéru zavřeme a provedeme práce. Předpoklad je takový, že ji otevřeme v květnu nebo červnu příštího roku tak, aby se to nedotklo letní sezony," dodal Hladík.

Vedle bazénů čekají koupaliště i další změny. "Doplní se prvky v dětském i plaveckém bazénu. Budou nové lávky, tobogán, skluzavka a další věci," doplnil náměstek.

Riviéra je oblíbený rekreační areál a jedno z největších přírodních koupališť v republice. Jeho historie v údolí Svratky sahá do 19. století. Denní kapacita je zhruba 7000 lidí. Mimo koupání nabízí i kurty pro plážový volejbal.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
???
Igor Bielik
03.08.17 12:42
zobrazit všechny komentáře

Související články