Janáčkovo divadlo v Brně potřebuje kromě interiéru opravu střechy

Vložil
ČTK
20.12.2016 17:15
BrnoBrno - Brno musí opravit střechu Janáčkova divadla. Její špatný stav odhalil plán umístit na ni novou vzduchotechniku, která se nevejde do interiéru. Současná střecha by ji neunesla. Plánovaná rekonstrukce divadla za 600 milionů korun se tak navýší o dalších 50 milionů, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj se všechny práce uskuteční v jedné etapě od dubna příštího roku a potrvají 14 měsíců. Umělci budou hrát v jiných prostorách, například v Mahenově divadle.


Město chystalo rekonstrukci vnitřku divadla za 600 milionů už delší dobu. Potom ale odhalilo problémy se střechou. "Na špatný technický stav střechy se přišlo při rozmisťování nové vzduchotechniky, na kterou není místo v zázemí divadla. Proto bude na střeše. Její rekonstrukce nebyla do prací zahrnuta, protože se naposledy opravovala v roce 2005. Je škoda, že se tehdy opravovala jen svrchní krytina, nikoliv celá nosná část," řekl Mrázek.

Podle něj může za špatný technický stav střechy konstrukční vrstva, která je tvořena betonovými prefabrikovanými střešními deskami. Nahradí je konstrukce jiná, která má dostatečnou nosnost pro zavěšené prvky.

Kromě toho se počítá s rozšířením sociálního zařízení, modernizace interiérů a diváckých prostor včetně rekonstrukce bufetů. Opraví se provozní prostory divadla, zázemí pro zaměstnance a jevištní technologie. Plánují se i nové rozvody topení, vodovodu, kanalizace, elektřiny a vzduchotechniky nebo páteřní rozvody a energetická centra budovy. Oprava čeká i příjezdové a přístupové parkovací plochy k provozní části divadla.

V létě skončila první část rekonstrukce budovy za více než 40 milionů korun, která zahrnovala fasádu a jevištní tahy. Plánovaná rekonstrukce Janáčkova divadla znamená v příštích dvou sezonách větší vytížení pro Mahenovo divadlo, kam se v době oprav přesunou produkce opery i baletu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články