Brno za 44 milionů postaví na Kamenném vrchu školku se 75 místy

Vložil
ČTK
27.01.2022 07:55
Brno

Nový Lískovec

Brno – Brněnská radnice postaví novou školku na Kamenném vrchu v Novém Lískovci. Budova nad ulicí Petra Křivky bude mít místo pro 75 dětí a město vyjde na 44 milionů korun. Škola by měla být hotová v roce 2025. V místě se plánuje výstavba družstevních bytů pro mladé rodiny. Podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) výstavba bytů vyžaduje zvýšení kapacit předškolního vzdělávání odpovídající třem třídám.


V místě se připravuje výstavba 700 nových družstevních bytů, kdy město založí družstvo, které bude stavět za výrazně nižší ceny než na komerčním trhu. „V první etapě má být postaveno 350 bytů. Nyní se vypořádáváme s posledními připomínkami k projektové dokumentaci. Kolaudaci plánujeme v roce 2025,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva (ČSSD).

Školka, která město vyjde na 44 milionů korun, zahrnuje dvoupodlažní objekt pro 75 dětí, vedení školy, pedagogy a další pracovníky. Součástí bude i kuchyně s kapacitou 100 obědů, oplocená zahrada a počítá se i s parkovištěm.
0 komentářů
přidat komentář

Související články