Nový Lískovec v Brně vypsal referendum k výstavbě bytových domů

Vložil
ČTK
20.06.2018 18:05
Brno

Brno - Zastupitelstvo brněnské městské části Nový Lískovec dnes rozhodlo o vypsání referenda k výstavbě bytových domů v lokalitě Kamenných vrch. Konat se bude souběžně s komunálními volbami letos v říjnu. V lokalitě by mělo vzniknout až 35 domů s 550 byty, investice se odhadem pohybuje kolem miliardy korun.


Na jednání zastupitelstva přišlo diskutovat zhruba padesát obyvatel Nového Lískovce. "Ze sociologického šetření, které si nechalo zpracovat město Brno, vyplynuly připomínky, z nichž mnoho už s vedením města Brna řešíme tak, aby byli obyvatelé Nového Lískovce spokojení," uvedla starostka městské části Jana Drápalová (SZ).

Zároveň se podle ní vedení městské části domluvilo s občany, že uspořádá jednání u kulatého stolu, na kterém si vyslechne všechny připomínky, které lidé k plánované výstavbě mají.

Lokalita se nachází na jihovýchodě městské části Nový Lískovec nad ulicí Petra Křivky a částečně v katastrálním území městských částí Bosonohy a Kohoutovice. Kamenný vrch je jednou ze základních rozvojových oblastí pro bydlení v Brně. Rada města ji už na konci roku 2016 zahrnula do strategických projektů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Koniklecová louka
Jiří Somsi
21.06.18 08:10
zobrazit všechny komentáře

Související články