Brno nechá zbourat dvě budovy, uvolní místo multifunkční hale

Vložil
ČTK
11.09.2020 10:05
Brno

Pisárky


Brno – První stavební kroky ke vzniku multifunkční haly, kterou město plánuje postavit v areálu brněnského výstaviště, by mohly začít letos. Brněnští radní odsouhlasili zbourání dvou budov, které je pro výstavbu haly nezbytné. Město o tom informovalo v tiskové zprávě.


"Zásadní reorganizace dosavadního územního uspořádání je nezbytná už nyní, kdy jsme ve fázi úprav okolních ploch. Celkem musíme odstranit čtyři budovy, z toho dvě vlastní město. Jedná se o garáž a takzvaný velký sklad, který je stavbou technického vybavení. Na žádost Brněnských komunikací jsme toto rozhodnutí učinili co nejdříve, aby práce mohly pokračovat podle plánovaného harmonogramu," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Multifunkční hala za víc než 1,5 miliardy korun má sloužit kultuře i sportu, město už požádalo o posouzení vlivů na životní prostředí, hotová má být v roce 2023. Hala má mít pro hokej kapacitu 12.000 diváků, pro hudební koncerty by se zvýšila až na 13.100 lidí. Její výška bude 30 metrů, aby výškově nijak nekonkurovala sousednímu pavilonu Z.

Dopravní obslužnost bude zajištěná jak pro auta přijíždějící po velkém městském okruhu, tak pro MHD. U pisárecké vozovny má vzniknout nová zastávka i smyčka a autobus bude jezdit po nové silnici přímo kolem haly. V budoucnu má vzniknout také lanovka, která sveze cestující od vozovny k hale, na koupaliště Riviéra a do bohunického kampusu. Zároveň má být dnes neprůchozí areál výstaviště průchodný právě od nové zastávky až na Riviéru a přes Bauerovu ulici povede nová lávka.
0 komentářů
přidat komentář

Související články