U plánované multifunkční haly v Brně vznikne 688 parkovacích míst

Vložil
ČTK
17.06.2021 09:05
Brno

Pisárky


Brno – U plánované multifunkční haly na brněnském výstavišti vznikne 688 parkovacích míst. V tiskové zprávě to dnes po jednání rady uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Vznikne i nová páteřní komunikace. Multifunkční hala za 2,5 miliardy korun by měla být hotová v roce 2023 a nabídnout divákům 13.000 míst. Na nákladech se bude podílet město, stát a kraj. Hala bude sloužit sportovním, ale i kulturním a společenským akcím. Brno má na letošní rok rozpočet přes 15 miliard korun.


Radní Brna dnes schválili projektovou dokumentaci pro společné území a stavební řízení na etapu příprav spojenou s dopravní obslužností. "Projednávaná dokumentace obsahuje mimo jiné vybudování nové páteřní komunikace o délce 740 metrů, která zajistí propojení mimoúrovňové křižovatky na Hlinkách s Křížkovského ulicí a s částí parkovišť. Nově vznikne 688 parkovacích stání. Vybudovány mají být přístupové chodníky, přístřešky MHD, zelené plochy, příjezdové a výjezdové komunikace, ale také železobetonové patky pro technologii připravované lanové dráhy," uvedla Vaňková.

Podle radního pro dopravu Petra Kratochvíla (ODS) projekt a následující stavební práce předpokládají úzkou koordinaci s úpravami dopravního řešení v místech hlavně západní části výstaviště. "Jedná se například o úpravu silnice I/42 v ulici Bauerova, prodloužení Křížkovského, úpravu dopravní obsluhy areálu koupaliště Riviéra a areálu Policie ČR, úpravu křižovatky u 4. brány veletrhů, přestavbu vozovny dopravního podniku v Pisárkách, umístění pěších lávek spojujících areál výstaviště a Riviéru, ale i další investiční záměry v této lokalitě,“ uvedl Kratochvíl.

Součástí je i vybudování technické infrastruktury jako například prodloužení dešťové kanalizace, přeložka vedení veřejného osvětlení, rozvody vysokého napětí a podobně.

Teplárny Brno za 16 milionů korun koupí od Veletrhů Brno elektrickou rozvodnu v areálu veletrhů. Firmě to umožní vybudování lokální distribuční soustavy, takže podle města bude s teplem nabízet i dodávku silové elektřiny za výhodnější ceny v nové multifunkční hale. Dodávka elektřiny může sloužit i u dalších objektů, například u parkovacího domu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články