Brno hledá firmu k zbourání objektů v místě pro multifunkční halu

Vložil
ČTK
02.12.2020 21:15
Brno


Brno – Brno hledá firmu, která zbourá objekty na výstavišti, kde vznikne multifunkční aréna. Uvedla to dnes v tiskové zprávě Anna Dudková z tiskového oddělení magistrátu. K zemi půjde skoro 20 objektů. Hala odhadem za dvě miliardy a s kapacitou přes 13.000 diváků má sloužit jak hokejové Kometě, tak i pro další sportovní, kulturní nebo společenské akce.


Město dnes zahájilo zadávací řízení zakázky na odstranění objektů. "Kromě demolice bude mít zhotovitel na starosti zpracování, odvoz a uložení sutě a provedení všech činností spojených s demolicí objektů a úpravou území, která je nezbytná pro samotnou výstavbu haly," uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Stavební objekty, které čeká demolice, jsou například sklady, administrativní budovy, vrátnice nebo budovy některých bran. "Předpokládáme, že hodnota veřejné zakázky bude činit přibližně 54 milionů korun bez DPH," upřesnil vedoucí projektového týmu Luděk Borový. Demolice jsou v plánu v roce 2021. Bližší termín bude jasný, až bude znám zhotovitel.

Město plánuje halu využívat na různé věci. "Poskytne městu nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i kongresových akcí s kapacitou až 13.300 návštěvníků," řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Hala je jedním z největších strategických projektů města s předpokládaným dokončením v roce 2023. Vznikne za pavilonem Z mezi pavilony F a G1.
0 komentářů
přidat komentář

Související články