Blansko nechá strhnout Hotel Dukla, rozhodlo referendum

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
11.10.2014 22:05
Blansko

Blansko - Blansko strhne zchátralý Hotel Dukla v centru města. Rozhodli o tom jeho občané v referendu spojeném s komunálními volbami. Hlasování se zúčastnilo 42 procent voličů a je platné. Celkem 75 procent z nich dalo radnici souhlas k tomu, aby zajistila demolici objektu. ČTK to řekl tajemník blanenské radnice Josef Kupčík. Demolice přijde na zhruba 15 milionů korun. Hovoří se o ní již léta.
    Aby byl výsledek hlasování platný, muselo k urnám přijít více než 35 procent voličů. Jejich rozhodnutí je pro město závazné. Cena demolice rozsáhlého objektu se odhaduje na 15 milionů korun.
    Dukla byla v minulosti nejhonosnějším blanenským hotelem. Její služby využívali zejména turisté ze zahraničí mířící do Moravského krasu. Po roce 1989 ale objekt zchátral. Stala se z něj ubytovna, v níž žije asi 60 lidí. Město hotel koupilo před třemi lety v dražbě za 30 milionů korun, protože se lidé báli toho, že se Dukla změní na ubytovnu pro nepřizpůsobivé.
    Radnice pak pronajala objekt za 100.000 korun podnikatelce, která k 1. říjnu letošního roku nájem vypověděla. Uvedla, že není schopna si na něj vydělat. Město se už zavázalo, že hotel bude provozovat do března příštího roku. Podle architektů Dukla svojí socialistickou architekturou nezapadá do centra Blanska.
    Hotel by měl být zbourán v příštím roce. Místo Dukly vznikne zelené prostranství. Radnice tento prostor využije v budoucnu ke stavbě nového objektu. Město v minulosti opakovaně hledalo developera, který by zajistil jeho opravu. Žádný ale o projekt neměl zájem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články