Blansko vypíše soutěž na využití zchátralého Hotelu Dukla

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
18.05.2012 22:00
Blansko

Blansko - Blansko vypíše na podzim architektonickou soutěž na využití zchátralého Hotelu Dukla v centru města. Radnice jej koupila před časem za 30,5 milionu korun z obavy, aby se nestal ubytovnou pro nepřizpůsobivé. Nyní ale město neví, jak jej dál využít. Architekti by měli poradit, zda hotel přestavět, zbourat a postavit novou budovu či na místě ponechat prostranství se zelení. ČTK to dnes řekl blanenský starosta Lubomír Toufar (ČSSD).
     "Snad již do konce roku budeme vědět, jak s hotelem naložit. Pevně věříme, že se nám v  rámci soutěže na studii ozve také developer, který by pak vybraný záměr chtěl zrealizovat," uvedl starosta. Počítá s tím, že jednotlivé návrhy město zveřejní, aby si jeho obyvatelé mohli zvolit ten nejsympatičtější z nich.
     Koupit hotel přinutila město veřejnost. Jeho původní vlastník, společnost Galaxie, se dostal do úpadku. Když bylo oznámeno, že hotel půjde do dražby, vynořily se spekulace o podnikatelích, kteří chtějí Duklu koupit a nastěhovat do ní sociálně slabé rodiny a bezdomovce z jiných měst.
     V minulosti byl Hotel Dukla nejluxusnějším ubytovacím zařízením ve městě, v němž bydleli četní zahraniční návštěvníci Moravského krasu. Objekt ale od devadesátých let chátral.
     Město po jeho koupi hotel pronajalo za 1,2 milionu korun. Bude v něm provozováno levné ubytování, prodejny s levným zbožím, kanceláře, bar a také vinárna, a to až do doby, kdy město rozhodne o jeho osudu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články