Radnice v Blansku asi uspořádá kvůli hotelu Dukla referendum

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
10.04.2014 15:30
Blansko

Blansko - Radnice v Blansku zřejmě spojí podzimní komunální volby s referendem o osudu hotelu Dukla. Tento zchátralý objekt léta hyzdí centrální náměstí Republiky. Vedení města dva roky hledalo investora, který by objekt opravil nebo ho zbořil a na jeho místě postavil moderní budovu. Dosud se nepřihlásil jediný developer a není možné dál odkládat úpravy hotelu, řekl dnes ČTK blanenský starosta Ivo Polák (ČSSD).

    Předpokládá, že zastupitelé konání referenda schválí na červnovém zasedání. "Lidí se v něm zeptáme, co s hotelem dělat dál. Podle jejich rozhodnutí pak vyčleníme peníze v rozpočtu na příští rok na případné práce či demolici," uvedl starosta.
    Město koupilo hotel v září 2011 v dražbě za 30,5 milionu korun. Důvodem k nákupu byly obavy lidí z toho, že objekt koupí někdo jiný a udělá z něj ubytovnu pro nepřizpůsobivé lidi.
    Radnice chce hotel buď zbourat a na jeho místě postavit nový objekt, anebo Duklu opravit, popřípadě ji strhnout a na jejím místě vytvořit park. Již teď je jasné, že půjde o velkou investici. Demolice budovy by přišla na 15 milionů korun.
    Hotel Dukla postavený v 70. letech minulého století patřil za komunismu k nejhonosnějším ubytovacím zařízením Moravského krasu. Sloužil jako zázemí zejména turistům ze západní Evropy. Bezmála 20 let ale chátrá a podle architektů hyzdí centrum města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články