Blansko hledá využití pro plochu, jež vznikne po demolici hotelu

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
08.12.2014 17:45
Blansko

Blansko - Blansko hledá využití pro 3000 m² v centru města, které mu zůstanou po demolici zchátralého hotelu Dukla. S ní počítá město od května do konce srpna příštího roku. Přijde na zhruba osm milionů korun. Další dva miliony chce dát radnice na přeměnu vzniklého prostoru na park vyzdobený uměleckou litinou. Vše bude hotovo do listopadu 2015. ČTK to dnes řekl starosta Ivo Polák (ČSSD).
    "Architekti nám zpracují dvě verze parčíku. Protože výroba umělecké litiny má ve městě dlouhou tradici, vystavíme v něm některou z litinových soch z městského muzea," uvedl starosta.
    Město obě varianty zveřejní a vyzve veřejnost, aby si například na webových stránkách Blanska vybrala, která z nich je lepší. Parčík by ale měl být na náměstí Republiky jen dočasně.
    Město s touto parcelou počítá jako se stavebním pozemkem. Radnice ale peníze na novou výstavbu nemá. Počká proto, zda se jí nepřihlásí některý z developerů, jenž by měl o výstavbu zájem.
    "Nevíme, zda bude parčík na náměstí rok, dva nebo deset či dvacet let," řekl starosta. Připomněl, že demolice hotelu bude složitá. Objekt nelze odstřelit kvůli bezpečnosti lidí i statice okolních budov. Zastupitelé už rozhodli, že likvidace hotelu i s vytvořením parčíku musí stát do deseti milionů korun.
    Hotel Dukla býval za komunismu luxusním zařízením, které nabízelo ubytování návštěvníkům Moravského krasu za zahraničí. Později zchátral. Podle architektů se do centra města kvůli své podobě nehodí. Město koupilo objekt před pěti lety kvůli obavám lidí, že se z hotelu stane ubytovna pro nepřizpůsobivé. Nenašlo pro něj využití. O demolici rozhodli obyvatelé Blanska v nedávném referendu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články