Blansko hledá způsob, jakým nechá zbořit zchátralý Hotel Dukla

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
13.02.2015 20:25
Blansko

Blansko - Radnice v Blansku hledá způsob, jakým letos nechá strhnout zchátralý Hotel Dukla na centrálním náměstí Republiky. Odstřel rozlehlé budovy by byl nebezpečný, proto ji lze rozebírat po částech, což může být příliš nákladné, nebo za pomoci demoličních strojů s chapadly, které zdi rozdrtí. To je sice levnější, ale i hlučnější varianta, řekl dnes ČTK blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS). Demolice začne v dubnu.

    Zastupitelé schválili na projekt deset milionů korun. Částka nesmí být překročena. Za tyto peníze by měla být budova stržena a na uvolněných 3000 metrech čtverečních pak vytvořen park.
    "Pokud půjdeme cestou postupného rozebírání, může se demolice prodražit. Pokud se do zdí zakousnou chapadla strojů, můžeme na pracích ušetřit až 40 procent předpokládaných nákladů," uvedl místostarosta. Problém je ale v tom, že demoliční stroje jsou hlučné. Město proto nechá vypracovat hlukovou studii, která radnici poradí, kterou z obou variant může zvolit.
    Crha připomněl, že hotel stojí v centru města. Sousedí s objekty, v nichž jsou desítky bytů a obchodů. Demolice Dukly a následné práce na úpravě náměstí potrvají až do podzimu.
    Hotel Dukla býval za komunismu luxusním zařízením, které nabízelo ubytování návštěvníkům Moravského krasu ze zahraničí. Později zchátral. Podle architektů se do centra města kvůli své podobě nehodí. Město koupilo objekt před šesti lety kvůli obavám lidí, že se z hotelu stane ubytovna pro nepřizpůsobivé. Nenašlo pro něj využití. O demolici rozhodli obyvatelé Blanska v nedávném referendu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články