Z EXPA zpět do Vizovic aneb KOMA MODULAR má nové sídlo

Publisher
Tisková zpráva
20.11.2018 09:10
KOMA MODULAR s.r.o.


Oceňovaný český pavilon ze světové výstavy EXPO 2015 v Miláně, který vyrobila firma KOMA MODULAR dle architektonického návrhu studia CHYBIK+KRISTOF AA, se vrátil zpět domů. Potom, co v Itálii sklidil bronzovou medaili za architekturu a mnoho dílčích ocenění od návštěvníků i médií, si jej mohou zájemci prohlédnout v sídle společnosti KOMA. Jeho slavnostní otevření proběhlo 29. září 2018 v rámci Dne architektury.
 
 
Přestože teď původně výstavní pavilon slouží jako administrativní budova, jeho hlavní podoba zůstala zachována. Budova však musela být zateplena, aby obstála v místních podmínkách, a také přizpůsobit faktu, že zde bude stát po desítky let. Co se týče technických parametrů, nyní je EXPO pavilon/Administrativní budova v režimu nízkoenergetické inteligentní budovy.
 
 
Proměny jejího interiéru se úspěšně zhostili architekti ze studia Olgoj Chorchoj. Prostor je industriálně laděný, nenajdete v něm žádný sádrokarton, prim hraje železo, dřevo a sklo.
 
 
Přízemí objektu je přístupné veřejnosti a aktuálně se v něm nachází výstava věnovaná historii české a československé účasti na světových výstavách. Zbytek budovy tvoří kanceláře, zasedací místnosti a další zázemí pro zaměstnance.
 
 
Své místo zde našlo i umění. Otevřeným prostorem schodiště se od prvního podlaží až po střechu vine spirálovité plátno s barevnými motivy od Barbory Šlapetové, které je v kontrastu s industriálním prostředím a symbolicky znázorňuje příběh firmy KOMA. Tato spirála zároveň pomyslně propojuje sochy ptáků od Lukáše Rittsteina. Jeden z nich je umístěný vedle budovy, druhý pak na její střeše, kde se nachází také posezení a bylinková zahrada s výhledem na Vizovické vrchy a výrobní haly firmy.
 
Pokud byste chtěli vidět modulární mobilní budovu na vlastní oči, stavte se do Vizovic - rádi vás zaměstnanci firmy osobně provedou.

Related articles