Polymerní podlahové povrchy nabízí vynikající konstrukční vlastnosti a vysokou estetickou hodnotou

Publisher
Tisková zpráva
01.11.2018 09:30
Sto s.r.o.


Donedávna byly polymerní podlahy využívány převážně v průmyslové oblasti - ve skladech, provozovnách, výrobních provozech apod. V privátních nebo komerčních reprezentativních prostorách, jako jsou interiéry bytů, rodinných domů, kanceláří, restaurací nebo hotelů lité podlahy z pryskyřic objevovaly pouze výjimečně. V posledních letech díky svým vynikajícím konstrukčním vlastnostem, ale také díky vysoké estetické hodnotě dokázaly proniknout i do těchto oblastí. Epoxidové a polyuretanové pryskyřice tak otevírají v podlahových krytinách nové cesty pro tvůrčí nápady a téměř neomezenou kreativitu.

Vzhledem k výborným užitným vlast- nostem nachází epoxidové a polyure- tanové pryskyřice využití všude tam, kde svými vlastnostmi výrazně převyšují materiály "klasické", jako je dřevo, sklo, kámen, keramika nebo beton. Mezi jejich výhody patří výborný vzhled, vysoká mechanická odolnost, minimální nasákavost, nadprůměrná odolnost vůči chemikáliím a v neposlední řadě snadné čištění a údržba. Podlahy jsou vysoce dekorativní, a to díky široké paletě dostupných odstínů, kterou lze dále doplnit barevnými chipsy a písky. Všech těchto předností produktová řada StoCretec firmy Sto samozřejmě plně využívá.

Každá podlaha dnes může být originálem s jedinečným a neopakovatelným designem. Ideálním materiálem, pokud od své podlahy požadujete mimořádný vzhled, pružnost, měkkost a schopnost tlumit kročejový efekt, je podlahový nátěr StoPur BB100. Hladká, bezespárá podlaha v jednotném, citlivě vybraném odstínu dodá prostoru dojem luxusu a podtrhne jeho celkový styl. Materiál nabízí široké pole pro kreativitu kombinací barev v ploše bez omezení, "doslova malování na podlahu". Majitel takové podlahy ocení snadnou údržbu, tvůrce prostor pro čistý styl.


Vhodné podlahové krytiny se musí vždy vyznačovat minimem emisí a nesmí obsahovat rozpouštědla nebo změkčovadla. Výrobky StoCretec proto odpovídají nařízení EU o registraci, vyhodnocování, schvalování a omezování chemikálií (REACH) a také směrnici EU o omezování emisí těkavých organických sloučenin (Decopaint). Nic tak nebrání jejich použití v místech s vyššími nároky na kvalitu vzduchu v interiéru.


Více informací o podlahových systémech StoCretec na bázi epoxidových a poly- uretanových pryskyřic najdete na www.sto.cz.
0 comments
add comment

Related articles