Pro dřevostavby je vyladěný StoTherm Wood, jistotu úspěchu u ostatních objektů garantuje StoTherm Classic

Publisher
Tisková zpráva
18.09.2018 12:00
Sto s.r.o.

Svoboda volby je jednou z velkých předností současné doby. A platí to i u zateplení - někdo vybírá podle ceny, někdo podle znalosti, jiný zase podle časové a lokální dostupnosti. Pokud je kritériem kvalita, tradice a finální vzhled, neměly by ujít vaší pozornosti dva kontaktní zateplovací systémy - StoTherm Wood a StoTherm Classic.

Rodinný dům v Rakousku s fasádním systémem StoTherm Wood, omítkou Stolit K6 a fasádní barvou StoColor Lotusan.

Především pro dřevostavby je určený zateplovací systém StoTherm Wood

Díky dřevovláknitým tepelně izolačním deskám představuje ekologický systém, který je v kombinaci s vrchní minerální omítkou biologicky odbouratelný. Nejprodávanější ekologický kontaktní zateplovací systém na světě je na trhu již 20 let a výborně se uplatňuje nejen na difúzně uzavřených fasádách, ale je odzkoušen i na difuzně otevřené konstrukci současných dřevostaveb. Systém lze použít přímo na nosnou dřevěnou konstrukci, na vnější stěny dřevostaveb s nebo bez opláštění z normovaných desek na bázi dřeva, na masivní dřevěná bednění, dřevěné stavební dílce a vrstvené dřevo. Výborné uplatnění má na stávajících objektech i novostavbách a je vhodný pro úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Odolnost a klasifikace kontaktního zateplovacího systém StoTherm Wood jsou potvrzeny evropskými technickými certifikáty (ETA). Měkké dřevovláknité Izolační desky jsou srdcem systému a StoTherm Wood tak i díky nim vytváří pohodlí po celý rok. V zimě brání úniku tepla (tepelná vodivost je pouhých 0,039 W/m²K), v létě díky vysoké tepelné kapacitě izolačních desek udržuje fasádní systém dům po delší dobu příjemně chladnější. Nízké hodnoty μ (odolnost proti difuzi vodní páry) potvrzují vysokou difúzní otevřenost desky. Venkovní stěna, zateplená tímto systémem (s izolační deskou tloušťky 10 cm) redukuje v dřevěné konstrukci hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v domě je tak zaručeno. Fasádní systém je samozřejmě certifikován i pro konstrukce se zvýšenou požární odolností.

Rodinný dům pro více rodin v německém Hofheimu s fasádním systémem StoTherm Wood a minerální vrchní omítkou StoMiral.

Fasády zateplené systémem StoTherm Classic neznají slovo reklamace

Jeden z nejúspěšnějších kontaktních zateplovacích systémů umí nabídnout i vašemu domu jistotu a dlouholetou životnost. Za 50 let se díky zázemí koncernu Sto vyvinul v produkt, který nad konkurencí vítězí mimořádně vysokou spolehlivostí: jeho počet reklamací na světových trzích se i přes rozsah realizovaných ploch (za dobu své existence kolem 120 mil. m²) pohybuje dlouhodobě kolem nuly!


StoTherm Classic snižuje tepelné ztráty, vytváří vysoce odolnou ochranu vůči dešti a povětrnostním vlivům, díky mikrokapslím ve vrchních omítkách je odolný vůči mikroorganismům, zapříčiňujícím vznik řas a plísní na fasádě. Meze se nekladou ani v barevnosti, barevné vzorníky StoColor (800 odstínů) a AC - Architectural Colours (cca 300 minerálních odstínů) jsou více než dostačujícím základem k výběru vámi preferované barevné varianty. Atraktivní je i vrchní omítka se škrábanou strukturou StoLotusan K/MP se samočistícím lotosovým efektem. Potřebujete čistou fasádu, ať se děje cokoliv? Pak má pro vás koncern Sto připraveny silně vodoodpudivé fasádní barvy StoColor Dryonic, které díky svému mikro strukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a zkondenzovanou vodu. Něco z toho umí i konkurence, ale StoTherm Classic jde ve svých přednostech ještě o kus dále. Díky svým vlastnostem je odolnější proti většímu zahřívání fasády a je tak velmi vhodný pro aplikaci nejsytějších odstínů barev. A ani tady výčet předností ještě nekončí. Vysokou rezistenci proti chybám vytváří bezcementová armovací hmota StoArmat Classic plus s vynikající schopností přebírat pnutí.  Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje až 10-ti násobně vyšší elastičnost a odolnost systému StoTherm Classic proti tvorbě trhlin ve srovnání s minerálními systémy. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin navíc dopomáhá k udržení konstantní teploty ve zdivu a ochraně stavebního fondu. Mimořádně vysoká je i mechanická odolnost celého systému - je až třicetinásobně větší ve srovnání s minerálními systémy (15 Joulů u systému StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálních systémů).

Na fasádě rodinného domu na Slovensku najdete předsazený provětrávaný systém StoVentec, zateplovací systém StoTherm Classic a omítku Stolit Milano, v interiéru pak matnou akrylátovou barvu StoColor Opticryl Matt, odolný polyureatanový lak StoColor Puran Satin a lesklý lak StoPox WL 100.

Podrobnosti o společnosti Sto a kontaktních zateplovacích systémem StoTherm najdete na www.sto.cz.
0 comments
add comment

Related articles