Když zateplovat, tak se správným systémem

Publisher
Tisková zpráva
06.09.2018 12:30
Sto s.r.o.

Koncern Sto patří mezi největší celosvětové dodavatele fasádních zateplovacích systémů a pozice lídra mu patří i na českém trhu. Značka Sto s jejím nezaměnitelným žlutým kyblíkem nabízí v oblasti zateplení sortiment kontaktních zateplovacích systémů StoTherm (ETICS), před- sazených provětrávaných systémů StoVentec a systémů vnitřního zateplení  StoTherm In, který vyhoví všem individuálním požadavkům a podmínkám při zachování nejvyšší technické spolehlivosti.


Klíčem k současnému postavení značky Sto jsou i lidé a jejich zkušenosti ze stovek až tisíců projektů v oblasti zateplení. Předností všech systémů zateplení značky Sto jsou vlastnosti jednotlivých výrobků, dlouhá životnost, snadná montáž a nepřeberné varianty povrchových úprav. "Podle představ a potřeb investora i architekta vybereme a dodáme vzájemně perfektně sladěné komponenty a systémy, které budou odpovídat jejich prioritám," říká ing. Pavel Toman, technický ředitel Sto s.r.o.

Kontaktní zateplovací systémy StoTherm


Pozice nejúspěšnějšího fasádního systému na světě patří systému StoTherm Classic.  Tato vysoce mechanicky odolná "klasika" mezi zateplovacími systémy, tvořená organickými stěrkami a omítkami spolu s EPS deskami nebo minerální vlnou, se za 50 let vyvinula v produkt, který nad konkurencí vítězí nejen svými vlastnostmi a snadným zpracování, ale i mimořádně vysokou spolehlivostí. Dalšímu z kontaktních systémů - minerální skladbě omítek s deskami z tvrzeného pěnového polystyrénu StoTherm Vario - patří také jedno nej: je nejprodávanějším kontaktním zateplovacím systémem firmy Sto. Díky dobrému poměru kvalita/cena se v posledních letech uplatňuje v široké míře především při zateplení panelových domů.


Systém StoTherm Mineral je difuzně otevřený nehořlavý kontaktní zateplovací systém, určený především pro budovy, kde jsou zvýšené požadavky na požární ochranu. Systém StoTherm Wood je určený především pro dřevostavby. Díky dřevovláknitým tepelně izolačním deskám představuje ekologický systém, který je v kombinaci s vrchní minerální omítkou difúzně otevřený.


Předsazené provětrávané zateplovací systémy StoVentec

Předsazené odvětrávané zateplovací systémy StoVentec zajistí ideální tepelně-technické parametry a spolehlivou ochranu stavby v každém roční období. Díky odvětrávání nabízí tyto systémy difúzně-otevřená řešení, které jsou optimální např. u starších budov. Neméně důležitý je i akustický účinek - předsazené fasádní systémy StoVentec zlepšují akustické parametry konstrukce až 10 dB. Systémy jsou ideální jak pro použití v masivní výstavbě, tak i pro použití v lehkých stavbách jako jsou dřevostavby nebo modulární výstavba. Systémy StoVentec umožňují použití až 30 cm izolantu, takže jsou vhodné i pro konstrukce pasívních domů. Podkladní konstrukce z nerezové oceli či hliníku umožňují navrhnout jakýkoliv tvar a formu fasády, kotvení je možné i na dřevěnou konstrukci.

Předsazený provětrávaný zateplovací systém nabízí, vedle svých nesporných tepelně-technických předností, především bezespárou povrchovou úpravou, kterou lze kombinovat s různými povrchovými úpravami. V sortimentu Sto mezi ně patří omítky (StoVentec R), přírodní kámen (StoVentec S), keramický obklad (StoVentec C), skleněná mozaika (StoVentec M) a sklo (StoVentec G). Fasády plnící nejvyšší požadavky na vzhled a odolnost lze realizovat i ze systémů s přiznanými spárami - s panely z přírodního kamene (VeroStone Massive) nebo ze skleněných panelů (StoVentec Glass). U systému StoVentec beze zbytku platí: kdo zatepluje, nepotřebuje se vzdát individuality. Limity, které nás brzdí u kontaktních zateplovacích systémů, u StoVentec neplatí.

Systémy pro vnitřní zateplení

Zateplení se vyplácí v mnoha ohledech. Kdo svůj dům správně zateplí, spoří nejen náklady na vytápění, ale šetří i životní prostředí. Jako doplněk k fasádnímu zateplení nabízíme pro historické objekty nebo tam, kde nelze zateplit fasádu, systémy vnitřního zateplení. Stropní zateplovací systém StoTherm KD je určený nejen pro průmyslové účely, zajišťující dostatečnou tepelnou izolaci stropů nad nevytápěnými prostory. Minerální systém vnitřního zateplení StoTherm In Comfort je biologicky nezávadný, odolný proti vlhkosti a charakteristické jsou pro něj i vynikající tepelně izolační vlastnosti. Jádro tohoto systému tvoří tepelně izolační deska z perlitu. Čistě minerální vulkanické kamenivo vykazuje nejlepší tepelně izolační vlastnosti, je nehořlavé a stoprocentně recyklovatelné. StoTherm In Aevero se vyznačuje nejen neobvyklou funkčností, ale také vynikajícím prostorovým ziskem. Toho je dosaženo použitím izolační desky Sto-Aevero-Innendämmplatte se součinitelem tepelné vodivosti 0,017 W/(mK). Tato neobvykle nízká tepelná vodivost umožnila vyvinout inovativní a ultratenký systém vnitřního zateplení.

Sto nabízí pro každý zateplovací systém početné varianty kombinací dekorativních povrchových úprav, které nevycházejí pouze z výběru barevných odstínů. To umožňuje efektivně zateplit historické i moderní budovy a zároveň citlivě vyjádřit jejich historii i jedinečnost. Architektonické fasádní prvky, profily, plošné lícovky, obklady, bosáže, přírodní kámen a také sklo vždy garantují spolehlivost, kvalitu a dlouhodobou živostnost systémů Sto. Veškeré informace o sortimentu fasádních zateplovacích systémů StoTherm najdete na www.sto.cz.
0 comments
add comment

Related articles