Speciální tanky vytáhnou z Labe v Nymburce zdemolovanou lávku

Publisher
ČTK
07.08.2018 08:35
Czech Republic

Nymburk

Nymburk - Speciální tanky dnes vytáhnou z Labe v Nymburce zřícenou konstrukci lávky, kterou firma od pátku demolovala. Dnešní akce začne po 8:00, jak dlouho bude vytahování lávky z řeky trvat, není jasné. Vytahování sutin z vody nebude bezpečné, tažná lana by mohla prasknout. Ochranné pásmo bude proto při vytahování lávky větší než při páteční demolici.


Zřícenou lávku budou z řeky na břeh vytahovat dva speciální stroje, jeden bude ještě v záloze, pokud by výkon dvou tanků nestačil. Speciální tanky dodali hasiči, stroje přijely z Přerova, Českých Budějovic a Havlíčkova Brodu.

Město dalo lávku zbourat, protože hrozilo, že se zřítí. Byla stejné konstrukce jako lávka v Praze-Troji, která se samovolně zřítila loni v prosinci. Při demolici v Nymburce se potvrdilo, že lana lávky byla velice zkorodovaná.

V pátek spadla lávka do Labe asi po hodině demoličních prací. Pracovní stroj s hydraulickými nůžkami stačil přestřihnout zhruba 25 procent lan. Původně se předpokládalo, že jich bude nutné přerušit asi polovinu.
0 comments
add comment

Related articles