Nová lávka přes Labe v Nymburce by mohla stát i přes 100 mil.

Publisher
ČTK
11.12.2019 08:30
Czech Republic

Nymburk


Nymburk – Nová pěší lávka přes Labe v Nymburce by mohla stát i více než 100 milionů korun. Odhady projektantů přitom počítaly s 40 miliony, navýšení je kvůli situaci na stavebním trhu, projekt se nezměnil, řekl dnes ČTK nymburský starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem). Původní lávku město nechalo kvůli havarijnímu stavu loni zbourat.


Město bude soutěž a zhotovitele teprve vyhlašovat, známý by mohl být na jaře. Už teď ale Nymburk počítá s tím, že reálná částka značně přesáhne odhady projektantů. Podle starosty bude nová lávka stát minimálně 78 milionů korun, je ale reálné, že se cena přehoupne přes 100 milionů.

Podle Macha má město přislíbenou dotaci Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), pro Nymburk je alokováno 99 milionů. Přesáhne-li vítězná nabídka tuto částku, bude muset město shánět další peníze.

"Projekčně už jsme na 78 milionech, bojím se jedné věci, a to, že částka, která vyjde ze soutěže, bude přes 100 milionů. Nicméně lávka je neustále prioritou," řekl Mach.

Původní lávku uzavřel Nymburk pro pěší v prosinci 2017, lodě nesměly proplouvat pod lávkou od loňského června, město ve stejnou dobu uzavřelo prostranství na obou březích pod lávkou. Provoz na řece byl obnoven po dvou měsících 8. srpna. Lávka byla stejné konstrukce a od stejného projektanta jako lávka v Praze-Troji, jež se předloni zřítila do Vltavy.

Projektovou dokumentaci vytvořila společnost Stráský, Hustý a partneři. Jednatelem firmy a autorem návrhu je projektant Jiří Stráský, právě on navrhoval lávku v Praze-Troji i předešlou v Nymburku.
0 comments
add comment

Related articles