Polička plánuje připravit pozemky pro rozsáhlou bytovou výstavbu

Publisher
ČTK
18.01.2021 08:25
Czech Republic

Polička

Polička – Polička plánuje připravit pozemky pro další rozsáhlou výstavbu rodinných a bytových domů. Podle strategického plánu rozvoje města pro období 2021 až 2027 by se mohly stavět hned v několika lokalitách. Od roku 2002 už radnice vykoupila, vybavila inženýrskými sítěmi a rozprodala asi 200 parcel. Snaží se tak udržet ve městě zvláště mladé lidi, kteří odešli studovat na vysoké školy, řekl ČTK starosta Jaroslav Martinů (ODS).


"Územní plán je na to nachystaný, považuji ho za dobrý. Má asi čtyři nebo pět lokalit, takže můžeme vyjednávat na všech stranách s vlastníky o ceně a ochotě pozemky prodat," uvedl Martinů.

Podle strategického plánu by pro výstavbu rodinných měla sloužit oblast Mánesova - Wolkerova, kde už v roce 2016 byla zpracována územní studie. Místo by tam bylo pro 35 rodinných domů a 70 až 90 bytů ve viladomech. Z roku 2018 je územní studie lokality Hegerova, která zahrnuje dvě etapy výstavby bytových domů s 255 byty, občanským vybavením, komunikacemi, parkovišti a zelení na ploše zhruba 7,7 hektaru. Město prověří také možnost využít pro bytovou výstavbu pozemky v lokalitě Na rybníce nebo na jihovýchodním a východním okraji směrem k Pomezí. Ceny parcel se ale postupně výrazně zvyšují, s vybudovanými inženýrskými sítěmi by se stavebníkům musely prodávat za zhruba 2000 korun za metr čtverečný, což je podle Martinů neúnosné.

Polička také chce koupit od Pardubického kraje budovu nevyužívaného dětského domova. Chce jej přestavět na bytový dům.

Radnice rovněž vyjednává o odkoupení rozsáhlého areálu společnost KOH-I-NOOR Ponas ve Vrchlického ulici, která přestěhovala výrobu do jiné části města. Město zadalo studii, která má určit, jaký bytový potenciál by místo mělo a jaké náklady by to vyžadovalo. Polička musí o koupi rozhodnout do konce března.

V předchozích letech město například vykoupilo a zasíťovalo 84 parcel v lokalitě Bezručova. Radnice na nich postavila dva bytové domy s celkem 48 byty, další prodala pro výstavbu rodinných domů.
0 comments
add comment

Related articles