Místo bývalého Ponasu v Poličce vznikne nákupní centrum

Publisher
ČTK
03.05.2021 07:45
Czech Republic

Polička

Polička – Bývalý areál společnosti Ponas v Po- ličce na Svitavsku kupuje developer, postaví tam nákupní centrum. Radnice areál koupit odmítla, jeho revitalizace by byla pro ni ná- kladná. ČTK to řekl starosta Jaroslav Martinů.


Radnice si nechala zpracovat podklady, jestli se jí tam vyplatí stavět byty nebo třeba parkovací dům. Náklady byly podle starosty moc vysoké. I se započítáním kupní ceny areálu by metr čtvereční bytové jednotky stál 70.000 korun.

"Další handicap administrativní budovy je, že je u hlavní silnice, což není ideální pro bydlení. A kdybychom stavěli parkovací dům a podobně, neslo by to náklady až čtvrt miliardy korun," řekl Martinů.

Většina zastupitelů nakonec rozhodla o tom, že město areál za 35 milionů korun bez DPH nekoupí. Opoziční Piráti rozhodnutí města kritizovali. Podle zastupitele Štěpána Vlčka (nezávislý za Piráty) se kvůli stavbě nákupního střediska vylidní centrum a místní živnostníci přijdou o část tržeb.

"Lokalita areálu je velice strategická, skýtá možnosti, jak dál město rozvíjet," řekl na zasedání zastupitelů Vlček. Navrhoval například využití areálu na sdílené kanceláře, mohl by tam vzniknout i malý park, dodal Vlček.

Společnost KOH-I-NOOR Ponas nabízela areál městu, protože se na přelomu roku stěhovala do jiné části města, kde koupila bývalou továrnu firmy Milacron.

Developer uzavřel s majitelem Ponasu kupní smlouvu, majetek bude převeden za několik měsíců. Středisko by se mělo otevřít do konce roku 2022. Bude v něm supermarket, obchod s drogerií, zverimex a prodejna elektro.

"Bude se jednat o novou výstavbu. Před tím budeme kompletně demolovat celý areál. Maloobchod je tak specifický, že stávající budovy neodpovídají požadavkům našich budoucích nájemců," řekl Jindřich Kukačka, jednatel společnosti KPD Group. Pro developerský projekt vznikla firma RP Polička.

Podle Kukačky půjde o obvyklou podobu budov retail parků, jednopodlažní objekty do sedmi metrů výšky. V okolí ale má být víc zeleně. "Areál nebude čistě jenom plech, budou tam zelené plochy, lavičky, klidové zóny. Hodně prosklených ploch, aby to bylo moderní, líbivé na oko, teplé barvy. Na zeleni v našich centrech dost bazírujeme," řekl Kukačka.
0 comments
add comment

Related articles