Na přestavbu Liebiegova paláce dostal Liberec jedinou nabídku

Publisher
ČTK
26.06.2020 09:05
Czech Republic

Liberec

Liberec – Liberec v zakázce na přestavbu nevyužívaného Liebiegova paláce na komunitní centrum dostal jedinou nabídku. Uchazeč požaduje 168,2 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z údajů ze systému evidence veřejných zakázek. Náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová (ANO) dnes ČTK řekla, že soutěž dosud uzavřená není a více k ní nelze zatím sdělit. Podle ní musí nejprve posoudit, zda nabídka splňuje všechny podmínky.

Liebiegův palác je prázdný od roku 2014, kdy se z něj vystěhovala Oblastní galerie. Radnice chce, aby se novorenesanční palác po kompletní rekonstrukci stal místem setkávání lidí různého věku od dětí po seniory a různých sociálních skupin. Zvenčí by se paláci měla navrátit jeho původní podoba a uvnitř vznikne nový velký sál, výtvarný ateliér s dílnou, výstavní prostory, počítačové a víceúčelové místnosti, dva tělocvičné sály a zahradnický klub s keramickou pecí a skleníkem. Bude tam i kavárna a dětský koutek, upravovat se bude také nádvoří a zahrada.

Rozlehlý dům si nechal postavit před téměř 140 lety továrník Johann Liebieg. Pokud radnice nabídku uchazeče přijme, práce na jeho přestavbu by měly začít letos na podzim. Náměstkyně už dříve uvedla, že by rekonstrukci chtěli dokončit do dubna 2022, pokud nenastanou komplikace. "Je to historická budova, nikdo nevíme, co se objeví a víme, že stavby, zejména historické, provází těžkosti," řekla Loučková Kotasová.
0 comments
add comment

Related articles