Hradec Králové by mohl mít územní plán do dvou let, tvoří jej od roku 2010

Publisher
ČTK
24.01.2023 08:40
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Stotisícový Hradec Králové by mohl mít nový územní plán do dvou let. Radnice jej tvoří od roku 2010. Podle vedení města se vydání územního plánu v posledních měsících výrazně přiblížilo. V létě by mohlo přijít na řadu opakované veřejné projednání územního plánu. Jeho dokončení patří mezi priority vládnoucí pětikoalice. Dosud se město při svém rozvoji řídí územním plánem z roku 2000, který byl koncipován na dobu deseti let.


"Je poměrně běžný stav, že u velkých měst trvá tvorba a vydání územního plánu poměrně dlouho a Hradec Králové v tomto bohužel není výjimkou. Nyní jsme se ale výrazně přiblížili k jeho vydání," uvedl dnes náměstek primátorky pro územní plánování Adam Záruba (Změna pro Hradec).

Radnice podle něj dokončila vyhodnocení projednání územního plánu a od loňského září projektant dělá úpravy návrhu územního plánu pro opakované veřejné projednání. Po něm bude opět následovat vyhodnocení projednání. "Jak dlouho bude tato fáze trvat, to zatím nejsme schopni přesně určit. Nevíme, kolik námitek a připomínek ze strany veřejnosti obdržíme," uvedl Záruba. Upozornil na to, že předmětem projednání již nebude celý návrh územního plánu, ale pouze jeho upravené části. Veřejnost zatím k územnímu plánu dala přes 1800 podání.

Nový územní plán by měl podle radnice vytvořit podmínky pro rozvoj dopravní a technické infrastruktury, občanské vybavenosti a zohlednit ochranu přírody a krajiny. "Naše koalice chce být otevřená vůči rozvojovým projektům. Chceme nastavit jasná a transparentní pravidla pro investory na území města," řekl Záruba.

Koalici v Hradci Králové po volbách v září 2021 tvoří koalice Hradeckého demokratického klubu (HDK) a TOP 09, ODS, Piráti, hnutí Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení.
0 comments
add comment

Related articles