Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Olověný Dušan 2011 - Ateliér Hájek - Hulín


Téma
Spojení Holešovic, Karlína a ostrova Štvanice je třetím ze semestrálních úkolů, které zkoumají téma výzkumu potenciálu zvláštních „ne-míst“ v prostoru města. Jde nám o systematické prověřování limitů těchto lokalit, kdy všichni studenti ateliéru řeší stejné zadání, ale každý se svým vlastním programem. Tento program bez výjimky čerpá z rozdílných potenciálů míst, které spojuje.

Práce v ateliéru
Konzultace probíhali půl semestru podle předem stanoveného harmonogramu a druhou polovinu hromadně ve škole a virtuálně na jednotlivých blozích. Přestože každý pracuje na svém úkolu, je v ateliéru kladen důraz na týmovou spolupráci. Semestrální projekty byly uzavřeny veřejnou obhajobou před „porotou“ složenou z externích odborníků.

Prezentace prací
Ateliér klade důraz na vysokou úroveň prezentace projektů. Kromě výkresů a vizualizací je vyžadován fyzický model a digitální prezentace na veřejně přístupném blogu. Prezentace touto formou není samoúčelná, ale slouží k hlubšímu pochopení navrženého prostoru, místa, atmosféry a vazeb mezi hmotnými objekty. Je velmi cenným nástrojem pro týmovou spolupráci a umožňuje daleko intenzivnější zpětnou vazbu.

Zadání: „MOST“ Holešovice / Karlín

Město Praha má řadu míst, která spolu téměř sousedí, a přesto fungují odděleně. Rozděluje je řeka, topografie nebo infrastruktura. Jedním z příkladů jsou čtvrti Holešovice a Karlín. Nabízíme k prověření jejich propojení přes Vltavu v místě ostrova štvanice. Možnosti řešení jsou různé: most jako dům, vyhlídková lávka, přívoz, lanovka …

Studenti prověřili nejrůznější možnosti spojení Holešovic a Karlína a ostrova Štvanice (například lávkou, náměstím, galerií, lanovkou, balónem, přívozem nebo osadou rybářských chat.) Cílem bylo prověřit a navrhnout propojení obou břehů Vltavy způsobem, který by dal tomuto místu nový smysl. Funkční náplň odpovídala potřebám místa a vycházela z analýz. Každý student a každá studentka tak měli možnost ve svém projektu prozkoumat vlastní alternativu.

Více na http://hatelier.blogspot.com/Komentář poroty:
Strategie jediného zadání pro celý ateliér se ukazuje jako velmi efektivní: paradoxně posiluje individualitu studentů, kteří si ve vzájemné konfrontaci tříbí vlastní názor. Oproti širším vztahům se zde klade důraz na rozvíjení tvůrčích schopností a imaginace. Návrhy jsou dotažené do jednotné úrovně zpracování: vizualizace a plány doplňují rozměrné fyzické modely.
Zdroj: Spolek posluchačů architektury
Vložil: Tisková zpráva, 27.04.11 13:20
Návštěvnost: 5586 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.