Vodní prvky na Dominikánském náměstí - výstava v Urban Centru

Zdroj
Urban Centrum Brno
Vložil
Tisková zpráva
09.06.2020 13:45
Brno

Radim Horák
KAMKAB!NET

V loňském roce se uskutečnila dlouhodobě plánovaná rekonstrukce Dominikánského náměstí v Brně. Náměstí, které léta sloužilo jako parkoviště, bylo přeměněno na důstojný shromažďovací a společenský prostor tak, aby svým pojetím a výrazem odpovídal významu prostranství před sídlem městské samosprávy.
Na tyto provedené úpravy náměstí navázala myšlenka na vybudování vodních prvků, které by měly přispět nejen k dotvoření charakteru místa, ale i chlazení povrchu náměstí v letních měsících. S drobnějším vodním prvkem se počítalo v prostoru před kostelem sv. Michala a mohutnější kašna či fontána měla být situována v centrální části náměstí před budovou Nové radnice, v místě ohraničeném čtyřmi platany a čtyřmi kamennými lavicemi.
V prosinci loňského roku vyhlásilo město Brno na podobu vodních prvků na Dominikánském náměstí architektonicko-výtvarnou soutěž. S jejími výsledky se můžete seznámit od 2. června 2020. Srdečně se těšíme na vaši návštěvu.

Slavnostní zahájení výstavy v Urban Centru Brno na Mečové ulici 5 ve Staré radnici se uskuteční 9. června 2020 od 17:00 hodin.

17.00 - úvodní slovo: Gabriel Kurtis
17.15 - jazzová improvizace k tématu: Radim Hanousek
17.30 - představení vítězného návrhu autory

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články