V Brně začne festival Re:publika ke 100. výročí státu

Vložil
ČTK
26.05.2018 10:45
Brno


Brno - Umění, techniku, design, sport i zábavu propojí festival Re:publika, který dnes začne na brněnském výstavišti. Připomene 100. výročí vzniku Československa a 90 let existence veletržního areálu. Festival s rozpočtem 128 milionů korun potrvá do 17. června, pořadatelé očekávají několik stovek tisíc návštěvníků.

Brány výstaviště se otevřou v poledne, slavnostního zahájení se zúčastní premiéři Česka a Slovenska Andrej Babiš a Peter Pellegrini. Kolona historických vozidel přiveze od Technického muzea v Brně dvojníka prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Ještě před zahájením vystoupí u bran areálu například Ústřední hudba Armády ČR se souborem Ondráš a projdou stovky hasičských praporečníků. Program uvnitř areálu potrvá až do večera, zazpívají například Tomáš Klus a Jana Kirschner.

Expozice a programy festivalu Re:publika jsou zdarma. Výjimkou je přidružená výstava devíti pláten Slovanské epopeje a plakátů Alfonse Muchy. Zpoplatněná jsou také jednotlivá představení přehlídky středoevropských baletních souborů, jedné z největších, které se v Česku dosud uskutečnily.
0 komentářů
přidat komentář

Související články