Superstudio 2019 - finále

Architektura, kritika & diskuze

Zdroj
Matěj Beránek, Superstudio
Vložil
Tisková zpráva
09.03.2019 09:00
Praha

Pavel Nasadil
Marcela Steinbachová
Filipe Magalhães
Ahmed Belkhodja

Mezinárodní finále 9. ročníku architektonické soutěže Superstudio nabídne prezentace a kritiky projektů nejlepších studentských týmů, které postoupily z 1. kola konaného paralelně v Praze, Bratislavě, Liberci, Brně a Ostravě!
Finálový večer zahájí přednáška oceňovaného architektonického studia fala atelier, které do Prahy přijede vůbec poprvé. Dvojice autorů letošního zadání také zasedne ve finálové porotě.
Téma Superstudia se poprvé v historii soutěže zabývalo samotnou formou architektury. Týmy vysokoškolských studentů se hravou formou zabývaly architektonickými jazyky ve vztahu k zásadnímu architektovi 20. století Jože Plečnikovi. Své projekty představí během krátkých prezentací před odbornou porotou a publikem. Po každé prezentaci ihned následuje kritická diskuze s porotci.

Porota
Marcela Steinbachová / KRUH
Filipe Magalhães / fala
Pavel Nasadil / FAM Architekti
Ahmed Belkhodja / fala

Program
16:00 přednáška fala atelier
17:00 prezentace projektů
21:00 vyhlášení vítězů

Vstup zdarma
Vstupenky zde

O Superstudiu
Superstudio je ideová soutěž pro studenty vysokých škol, která se zaměřuje na architekturu a urbanismus. Charakter soutěže definuje především striktní časový limit – soutěžící týmy mají přesně a pouze 24 hodin na vypracování zadání. Superstudio podněcuje kritické myšlení, interdisciplinární spolupráci a schopnost bezprostředně obhájit vlastní názory.

První kolo probíhá paralelně ve všech městech s výukou architektury v Česku a na Slovensku: v Praze, Bratislavě, Ostravě, Liberci, Brně a Košicích. Odborná porota vybere ve všech městech nejlepší týmy, které postupují do mezinárodního finále. Vítězné týmy získají skleněnou trofej Superstudio z dílny společnosti Lasvit, prize money 50.000 CZK a další ceny.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články