Trend: CANABEST PANEL v kontaktním zateplovacím systému

Vložil
Tisková zpráva
01.09.2010 01:00
CANABEST s.r.o.

Zateplení staveb je věčná otázka ve stavebnictví. Technologie zateplování se neustále zdokonalují a stále přicházejí nové a nové. Mnohé druhy tradičních izolací jsou spojeny se zdravotními riziky a škodlivými dopady na životní prostředí. Alternativu k tradičním formám izolace nabízí přírodní izolace. Současný trend návratu k přírodním a ekologickým materiálům představuje vysoce kvalitní izolace z technického konopí  - CANABEST.
Tento materiál z přírodního vlákna má srovnatelné tepelně izolační vlastnosti jako minerální izolace, přičemž jeho výhodami jsou výraznější letní tepelná ochrana díky vysoké schopnosti akumulovat teplo, jedinečná schopnost regulovat vlhkost a příznivější ekologická bilance. Díky konopné izolaci dům "dýchá", odvádí vlhkost a tím se vytváří v objektu zdravé prostředí a dobré mikroklima s přirozenou ochranou proti plísním, bakteriím a jiným alergenům. Samozřejmou vlastností je také odolnost proti napadení škůdci a nepodléhání hnilobám.
Stavebníci, kteří přijali zdravé bydlení jako součást svého životního stylu najdou na trhu ucelenou nabídku izolačních desek a rohoží pro izolaci střech, stropů a podlah. Všechny vyráběny podle nejvyšších standardů kvality a jsou plně certifikovány.

CANABEST PANEL V KONTAKTNÍM ZATEPLOVACÍM SYSTÉMU
Termoizolační desky CANABEST PANEL jsou vyrobené z konopného vlákna s vysokým podílem pazdeří a malou příměsí pojivých dvousložkových vláken. Jsou vyráběny metodou pneumatického rounotvoření, lisování a po tepelném zpracování jsou na konci výrobní linky formátovány. Jejich použití je vhodné do fasád a podlah jako tepelné a zvukové izolace.

Parametry CANABEST PANEL
Protokoly
L1007.1 150/08 ČSN EN 12667
Objemová hmotnost 100 kg/m³
Tepelná vodivost 0,04 W/(m.K)
Faktor difúzního odporu
1,9
Reakce na oheň B2
Tloušťka    15 - 100 mm
Délka x Šířka 1000 x 500 mm

Aplikace kontaktního zateplovacího systému s konopnou izolací se technologicky neliší od běžně používaných systémů. Na fasády se lepí a kotví na pevný podklad stěn. Na desky se dále aplikuje tmel, mřížka, penetrace, omítka a nátěr. Lepení bývá prováděno nanesením lepidla po obvodu a do 2 terčů ve středu desky, popř. celoplošně. Desky se musí mechanicky kotvit 6 ks talířových hmoždinek na m².

Zateplovací systém Capatect ECO-Line
S použitím konopných izolačních desek CANABEST PANEL společnost CAPAROL vyvinula a certifikovala kontaktní zateplovací systém pod názvem Capatect ECO LINE. Zateplovací systém je zahrnutý mezi standardně nabízenými systémy v katalogu Caparol.
ECO-LINE je tedy izolační systém s výhradně biologickými a minerálními složkami. Izolační materiál ze stoprocentně obnovitelného zdroje průmyslového konopí, minerální tmely a minerální šlechtěné omítky zaručují izolaci vnějších stěn maximálně šetřící životní prostředí.
Izolační hmota se upevní na zdivo speciálním lepidlem a ukotví hmoždinkami. Poté se kompletně pokryje tmelem, uloží se výztuž ze sklotextilního materiálu a znova se překryje tmelem. Vrchní vrstvu tvoří probarvená omítka.Konopné izolace CANABEST splňují kritéria programu Zelená úsporám.
Všechny produkty jsou registrovány v seznamu výrobků a technologií (SVT) dotačního programu Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám pod označením výrobků CANABEST BASIC, PLUS a PANEL

> www.canabest.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články