Kam směřuje trend v stavebních izolacích?

Vložil
Tisková zpráva
24.01.2011 01:00
CANABEST s.r.o.

Současnost charakterizují aktuální témata spojená s ubývajícími zásobami surovinových a energetických zdrojů, s globálními klimatickými změnami a s nadměrným znečišťováním půd, vody a ovzduší. Dále se stále více do popředí dostává otázka potřeby a používání kvalitních výrobků, které splňují zejména požadavky zdravotní nezávadnosti, ale i další parametry jako jsou např.technické a ekonomické Tyto procesy významně ovlivňují produkty stavební výroby. Při vývoji  nových materiálů se přesouvá pozornost od energeticky náročných technologií k organické materiálové bázi, poskytované přírodními surovinami. Právě ony většinu požadavků splňují. V tepelně-izolační oblasti se k nim, díky svému původu a dobrým vlastnostem, jednoznačně přiřazují výrobky z technického konopí. Jsou to materiály, které vedou k efektivnímu řešení izolace budov v duchu filozofie zdravého bydlení a environmentální zodpovědnosti.

CANABEST, s.r.o. je český výrobce, který se hlásí k myšlence trvale udržitelného rozvoje, ochrany životního prostředí a redukce emisí CO2. Zodpovědnost k zdravému bydlení i aspekt trvalé udržitelnosti se odrážejí ve vizi společnosti nabízet na trhu produkt, který uspokojuje poptávku po ekologických materiálech. Konopné pazdeří je dokonale ekologickou a zdravotně nezávadnou surovinou pro kvalitní tepelnou izolaci.
Vlastnosti přírodní konopné izolace CANABEST, jako jsou nehořlavost, tepelně izolační či akustické vlastnosti, se dají zcela srovnat s dostupnými konvenčními izolacemi. Ovšem díky tomu, že se jedná o přírodní vlákno, vyniká konopná izolace dalšími skvělými vlastnostmi, které ji stavějí na mnohem vyšší úroveň. Předně je to jedinečná schopnost regulovat vlhkost – dokáže ji absorbovat a opět ji uvolnit. Díky konopné izolaci dům „dýchá“, odvádí vlhkost a tím se vytváří v objektu zdravé prostředí a dobré mikroklima s přirozenou ochranou proti plísním, bakteriím a jiným alergenům. Významnou devizou je výraznější letní tepelná ochrana díky vysoké schopnosti akumulovat teplo. V porovnání s minerálními izolacemi je u izolace z konopí dvojnásobná schopnost tepelné akumulace (c = 1600 J/(K.kg)). Samozřejmou vlastností je také odolnost proti napadení škůdci a nepodléhání hnilobám. Lákavá je i čistá, rychlá a jednoduchá montáž, navíc práce s izolací je příjemná, bez svědění a škrabání, nedráždí dýchací trakt, aplikuje se bez rukavic a ochranného oděvu.
Stavebníci, kteří přijali zdravé bydlení jako součást svého životního stylu, najdou na trhu ucelenou nabídku izolačních desek a rohoží pro izolaci střech, stropů, podlah a fasády. Všechny produkty jsou vyráběny podle nejvyšších standardů kvality a jsou plně certifikovány.
Konopná izolace CANABEST se dá použít jak v novostavbách, tak i ve starších domech. Díky svým výborným vlastnostem je vhodná pro všechny typy obytných, komerčních nebo průmyslových objektů, včetně ekologických a energeticky úsporných staveb.

Čistě přírodní tepelně izolační rohože CANABEST BASIC Natur a CANABEST PLUS Natur
Společnost CANABEST, s.r.o reaguje na rostoucí poptávku po přírodních materiálech a letošního roku uvádí na trh novou generaci konopných izolací – CANABEST BASIC Natur a CANABEST PLUS Natur, které jsou ekologické a jen na čistě přírodní bázi, tudíž neobsahují žádné zdraví a životnímu prostředí škodlivé látky. Tyto špičkové, čistě přírodní tepelně izolační rohože se vyrábí z konopných vláken s příměsí organického pojiva z kukuřičného škrobu. Neobsahují formaldehyd, fenoly, akryláty ani umělá barviva či bělidla. Izolace se také vyznačuje vysokou kvalitou zpracování, která probíhá plně ekologickým procesem a za dodržování těch nejpřísnějších požadavků na kvalitu a technologii. S novou generaci izolací je možné realizovat i ekologické stavby, které si žádají výlučně obnovitelné materiály.


Novinka 2011
Novinka 2011

CANABEST BASIC CANABEST BASIC Natur CANABEST PLUS CANABEST PLUS Natur CANABEST PANEL
Charakteristika: tepelně izolační rohože vyrobené z konopných vláken s příměsí pojivých vláken čistě přírodní tepelně izolační rohože vyrobené z konopných vláken  a příměsi přírodního pojiva z kukuřičného škrobu tepelně izolační rohože vyrobené z konopných vláken s příměsí pojivých vláken čistě přírodní tepelně izolační rohože vyrobené z konopných vláken  a příměsi přírodního pojiva z kukuřičného škrobu tepelně izolační desky vyrobené z konopných vláken s vysokým obsahem pazděří a příměsí pojivých vláken
Složení: konopné vlákno + BiCo (pojivo) konopné vlákno + PLA (pojivo) konopné vlákno + BiCo (pojivo) konopné vlákno + PLA (pojivo) konopné vlákno + BiCo (pojivo)
Objemová hmotnost: 24 kg/m³ 36 kg/m³ 100 kg/m³
Použití: střechy, stropy střechy, stropy, vnitřní a vnější stěny, akustické izolace podlahy, fasády

Technické fólie pro stavebnictví a příslušenství
Od letošního roku rozšiřujeme náš sortiment konopné izolace o technické fólie pro stavebnictví vč. příslušenství (lepící pásky, manžetové těsnění, obrysové pojivo, tekuté pojivo, korekční náplasti…) od švýcarské firmy Ampack. Tento kompletní systém ochrany stavebního pláště je s konopnou izolací vzájemně plně kompatibilní.

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na náš stánek č. C17 v hale 4 na Mezinárodním veletrhu Dřevostavby 2011, ve veletržním areálu Praha-Holešovice, kde bude k vidění několik novinek.
Těšíme se na setkání s Vámi. ... Připravte se na příjemné překvapení.
0 komentářů
přidat komentář

Související články