Revit Architecture od Autodesku pomohl architektům z ateliéru CASUA při návrhu bytového souboru Rezidence Korunní v Praze

Software Revit Architecture usnadnil architektům práci hlavně při změnách uspořádání a ušetřil čas při práci s 3D prostorem

Vložil
Tisková zpráva
06.10.2008 00:05
Autodesk, s.r.o.

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila, že CASUA, a member of Equator European Architects, využila softwaru Revit Architecture pro návrh obytného souboru Rezidence Korunní v Praze. Cílem projektu studia CASUA je vytvořit na místě bývalé továrny Orionka obytný soubor s obchodními plochami, který bude moderní součástí Vinohrad.
Při návrhu projektu Rezidence Korunní vycházeli autoři zejména z logiky stávající zástavby. Korunní ulice patří ke staré zástavbě Vinohrad a její výraz se mění podle toho, jak se vzdaluje od centra. Postupně jsou fasády ve stylu historického eklektismu nahrazovány prvorepublikovou architekturou, která si udržuje podobný výraz v celých Vinohradech i v okolní vilové zástavbě. Právě tento výraz Vinohrad se snaží návrh Rezidence Korunní v co největší míře interpretovat moderními prostředky, jako je například horizontalita, plasticky členěné fasády, lodžie, zvýrazněná nároží či ustoupená podlaží. Projekt, který CASUA vypracovala pro developerskou společnost Sekyra Group, je v současné době v realizaci s předpokládaným ukončením v roce 2010. Použitý software Revit usnadnil architektům práci, ale též ušetřil čas potřebný pro přípravu architektonického návrhu.
„U tak náročných projektů, jako je Rezidence Korunní na pražských Vinohradech, je každá časová úspora znát. Na Revitu oceňuji především jeho intuitivnost a práci s 3D prostorem,“ říká architekt Petr Jambor. „Podle mne je Revit od Autodesku, který jsme jsme v našem ateliéru CASUA začali využívat před několika lety, velmi perspektivní a komplexní řešení, které poskytuje celou řadu výhod pro velké ateliéry. Od 3D modelování až po možnost průběžně ověřovat různé změny v projektech,“ říká spolumajitel studia Oleg Haman.
Při přípravě rezidenčního souboru Korunní umožnil Revit architektům především operativně měnit hmotové uspořádání a modelovat různé materiálové skladby fasád i hmot objektů. Podle slov Tomáše Zemana, vedoucího projekčního týmu, je Revit pro tyto účely velmi vhodným nástrojem. U projektu Rezidence Korunní usnadnil přípravu řezů, stejně jako přechody jednotlivých hmot v celém souboru. „Na Revitu nejvíce oceňujeme jeho přidanou hodnotu v jednotlivých funkcích. Tam, kde je jinak potřeba použití několika různých programů, poskytuje Revit komplexní podporu,“ dodává Tomáš Zeman.


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

> Stránka společnosti Autodesk v katalogu

Související články