Moderní dřevěná okna INSPIRO

Vložil
Tisková zpráva
27.09.2021 12:15

Dřevěná okna sice všichni znají, ale ne všichni vědí, kam je vývoj posunul. Pro ty, kdo dávají přednost přírodním materiálům, máme dobrou zprávu. Současná dřevěná okna Slavona jsou opravdu moderní, a to nejen svým vzhledem, energetickou úsporností, či dokonce solárními zisky, ale hlavně minimálními nároky na údržbu a dlouhou životností.

Typickým příkladem takového okna je INSPIRO. Mluvíme o něm jako o okně dvou tváří. Můžeme totiž kombinovat dřeviny i povrchové úpravy tak, že pohled z exteriéru může být zcela jiný než z interiéru. Z vnějšku často chceme výraznější barevnost buď v podání povrchové úpravy anebo kresby dřeva. Z vnitřní strany jsou naopak oblíbené jemné tóny.

S ohledem na dlouhou životnost a minimální nároky na údržbu je optimální vnější rám z tepelně upraveného dřeva Thermowood. Nejčastěji se jedná o borovici. Tento materiál má výrazně sníženou nasákavost, takže se nemusíme obávat jeho degradace vlivem vnějších povětrnostních vlivů. Thermowood můžeme nechat přirozeně stárnout bez nutné údržby. 

V interiéru už můžeme volit v podstatě jakoukoli dřevinu a povrchovou úpravu. Vzhledem k příznivé ceně často vyhrává smrk. Protože se jedná o světlé dřevo, můžeme povrch opatřit transparentní povrchovou úpravou, která nechá vyniknout kresbu dřeva nebo volit z několika tónů bílé a šedé. Tyto jemné barevné a přirozené odstíny působí velmi příjemně uvnitř domu. Světlé odstíny se snadno kombinují s dalším vybavením interiéru.

Pokud se chceme trochu „vyřádit“, můžeme si vybrat třeba modrou nebo červenou barvu, ale je potřeba předem zvážit, jak bude interiér vypadat. Opravdu záleží jen na nás, jakou barvu si vybereme.

0 komentářů
přidat komentář

Související články