Slavona – 20 let na českém trhu

Vložil
Tisková zpráva
06.12.2019 16:05
Slavona s.r.o. se specializuje na výrobu dřevěných a dřevohliníkových oken a v letošním roce si připomíná 20. výročí svého založení. Tato ryze česká, rodinná firma si za dobu svého působení vydobyla pevné místo na našem trhu. Protože se soustředí na co nejvyšší kvalitu, vynikající užitné vlastnosti i inovativní design svých produktů, získala si Slavona renomé i v zahraničí – především na Slovensku, ve Velké Británii, Německu a Rakousku.

V současné době nabízí společnost Slavona sedm různých okenních profilů. Jedná se o okna se skrytým vnějším rámem Progression s certifikací třídy A v Passivhaus Institutu Darmstadt, o dřevěná designová okna Inspiro, která vychází z koncepce Progression, ale vnější rám zůstává viditelný, klasická dřevěná okna Solid Comfort a dřevohliníková okna HA 110 Line, dřevohliníková okna pro moderní domy Alpino, unikátní okna Clipper, jejichž vnější povrch tvoří pouze sklo bez jakýchkoli rušivých prvků, a bezrámová fixní okna Blue Line, která lze kombinovat s otvíravými křídly z profilů Inspiro, Alpino a Clipper. U většiny z uvedených profilů jsou k dispozici kromě oken i balkonové, posuvné a vchodové dveře.

Vývoj a inovace se ve Slavoně nezastavily a pokračují i v současnosti. Kromě drobných konstrukčních vylepšení většiny profilů se pro rok 2020 připravuje výrazně inovované okno PROGRESSION s označením GRP. Vnější rám na rozdíl od původní verze netvoří thermowoodový profil v kombinaci s tepelně izolačním materiálem CompacFoam, ale speciální kompozitový profil s izolační výplní. Okno tedy bude nejen energeticky úspornější, ale také prakticky bezúdržbové. Dalším benefitem bude větší variabilita při zabudování okna do stavby – stavebník může rozhodnout, zda rám zcela ukryje pod fasádou nebo ponechá určitou část viditelnou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články