Moderní betonový nábytek Concereto

Vložil
Tisková zpráva
11.06.2012 08:00
Beton je jedním z nejčastěji používaných stavebních materiálů, který se nachází všude kolem nás. Je to materiál, který je obecně veřejností považován za chladný a neestetický, a to především díky minulým dekádám socialistické výstavby. Slovo beton tak často evokuje něco hrubého, účelového či nevzhledného. Málokoho by ovšem napadlo, že z betonu se dá vyrábět nábytek, navíc takový, který by působil jedinečně a esteticky. Beton má ve světě dlouholetou tradici, na kterou navazuje česká společnost Concereto. S úctou k této tradici je snahou společnosti Concereto ukázat, že beton nemusí být jen šedý a nevzhledný, ale naopak dokáže být nevšední, stylový a harmonicky sladěný s okolním interiérem. Navíc může vypadat přesně podle vašich představ, neboť jediným omezením pro beton jsou hranice vaší fantazie.

Betonové stěny panelové výstavby leckde stojí jako ponurý pomník a jsou nevlídnou dominantou krajiny. Cílem společnosti Concereto je navrátit původní tvář ušlechtilému materiálu, jehož monumentálnost dokázali vyzdvihovat již antičtí stavitelé takovými díly, jako je například kopule římského chrámu Pantheon. Později architekti a designéři, jako například Le Corbusier, používali světelné efekty v kombinaci s hrubým povrchem betonu k navození pocitu pevnosti, ochrany a bezpečí. Pod značkou Concereto jsou dnes dodávány individuálně laděné betonové výrobky koupelnových sestav, kuchyňských desek, kancelářských stolů, barových pultů, betonových lamp, váz, hodin a dalších doplňků. Návrhy výrobků jsou originálem podle přání zákazníka, architekta či designérů Concereto. Bezespáré výrobky z vyšlechtěného betonu nejvyšší kvality mají libovolnou barevnost, texturu a podle přání vložený dekorativní prvek ve formě kovu, skla či mušle.

Betonový nábytek a výrobky procházejí procesem grafického, technického a statického návrhu k dosažení estetického a funkčního výsledku. Formovatelnost materiálu vyhovuje produktům s osobitou koncepcí, ergonomií a originálním vzhledem. Beton umožňuje vytvořit přesný výrobek díky precizně zpracovaným formám, u kterých materiál dokonale kopíruje všechny tvary a křivky. Ušlechtilé výrobky Concereto z přírodních komponentů přinášejí jiný rozměr a zcela nový pohled na beton i jeho začlenění do interiéru. Tvarovatelnost, hrubost povrchu, jemnost, lesk, mat, vybroušené struktury, žilkování, reliéfy, rozmanité barevné provedení, dekorativní prvky, nápisy nebo znaky, to jsou kvality určené těm, kteří hledají nové, moderní řešení interiéru či exteriéru.

Součástí výrobního procesu je i zkušební laboratoř, která dbá na striktní dodržování mezinárodních norem. Ať se jedná o betonové hodiny, lampičky, nábytek, květináče, anebo jiné doplňky, vše je navrženo a ručně vyrobeno v České Republice, na což hrdě odkazuje značka společnost a díky čemuž je zachována kontrola kvality nad celým výrobním procesem. Pro dosažení co nejvyšší kvality jsou ve spolupráci s Experimentálním centrem Fakulty stavební ČVUT v Praze neustále vyvíjeny a testovány nové technologie, díky kterým je možno uspokojit i ty nejnáročnější architektonické požadavky.

Beton na rozdíl od kamene a kamenických výrobků není opracováván či lámán, nýbrž formován do požadovaného tvaru. Bezespáré betonové prvky vytvořené z jednoho kusu využívají předností materiálu a umožňují dosažení dlouhodobě čistého prostoru, kde design není nikterak rušen nepřesnostmi v osazení dílců či spárami mezi jednotlivými dílci. Materiál Corecrete navíc vytvoří pokaždé jiné mapy a vzorce, které nelze zopakovat, a tak je betonový výrobek v každém kuse originál. I díky tomu věří společnost Concereto v novou éru moderního pohledového betonu, kde je každý prvek neopakovatelným dílem.

Pro více informací o moderním betonovém nábytku navštivte:

Autor článku: Jan Kratochvíl, Vít Hanuš
Autor fotografií: Vít Hanuš
0 komentářů
přidat komentář