Minirol: stínění nejen s architektonickým potenciálem

Vložil
Tisková zpráva
10.02.2021 12:00
Screenové rolety představují efektivní stínicí prvek, který zároveň může být součástí estetického záměru architekta a významně se tak podílet na vzhledu fasády – ať už rodinného domu, či například administrativní budovy. Díky široké nabídce textilií, formátů i barevných provedení lze navrhnout optimální sluneční ochranu pro každý projekt.


Protože venkovní stínicí technika umožňuje odrazit sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní tabuli, je v porovnání s interiérovými roletami či žaluziemi daleko účinnější. Screeny, určené právě k instalaci z exteriéru, dokážou mnohem efektivněji zabránit tomu, aby se vnitřní prostředí domu během léta zahřívalo, a jejich používáním lze výrazně snížit náklady na klimatizaci, nebo dokonce fungovat zcela bez ní. Přesto mohou screeny propouštět do místnosti světlo a zprostředkovat uživateli výhled ven, a to při současném zachování dostatečného soukromí.

Společnost BUILDING Shutter Systems, výrobce rolovací stínicí techniky Minirol, nabízí screenové clony v mnoha provedeních – vybírat lze různé barevné odstíny (vzorník RAL) stejně jako tkaniny s odlišnými fyzikálními vlastnostmi. Na ty má vliv kombinace několika činitelů, a sice kolik slunečních paprsků daná textilie odrazí, kolik sluneční energie v podobě tepla pohltí a kolik jí prostoupí skrz. U každého typu tkaniny je zároveň uvedena hodnota prostupu světla, tedy jak moc bude clona zatemňující.


Optimální protisluneční ochrana

Díky těmto parametrům může architekt či budoucí uživatel navrhnout optimální protisluneční ochranu pro konkrétní stavbu. Obyvatelé rodinného domu budou mít na stínicí techniku pravděpodobně jiné požadavky než například zaměstnanci v kanceláři, jinak bude vybíráno stínění do škol či nemocnic. Do přednáškových sálů, poslucháren nebo třeba ložnic je více žádoucí instalovat clony s minimální prostupností světla, naopak například v administrativních budovách, kde bývá uplatněno velkoformátové zasklení, bude záměrem nenarušit kontakt s vnějším okolím a zprostředkovat zaměstnancům výhled ven. Dostatek přirozeného světla spolu s tepelnou pohodou jsou základem příjemného pracovního prostředí. Své o tom vědí například zaměstnanci administrativní budovy Tescan v Brně, prodejny BMW v pražských Čestlicích nebo v sídle společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi, kde byly jako stínicí a zároveň dekorativní prvek zvoleny právě velkoformátové screenové clony značky Minirol.


Výrazný dekorativní prvek

Vedle možnosti vybírat z široké nabídky textilií v mnoha barevných provedeních lze u screenových rolet Minirol zvolit i barvu rámu – a to v závislosti na architektonickém záměru. Screeny nedisponují žádnými masivními konstrukčními prvky a mají nenápadné, subtilní boxy, do nichž se screenová tkanina navíjí. Ty jsou vyráběny z extrudovaného hliníku a jejich krycí výška je velmi malá – od 89 do 131 milimetrů. Celý systém může být plně integrován do fasády, aby nenarušil její vzhled a přirozeně s ní splynul, nebo může být naopak přiznaný a sloužit jako výrazný dekorativní prvek, který upoutá pozornost a bude fasádu zajímavě členit. Na výběr jsou screeny s viditelným boxem, se zaomítacím boxem, screenové clony do roletového překladu nebo zcela bez boxu. Látka se zipem může být pevně uchycena ve vodicích lištách (Lockscreen), volně napnuta mezi boxem a koncovou lištou (Screen) nebo může být vedena pomocí ocelových lanek (Cablescreen). Ta jsou kotvena k podlaze či k oknu. Volbou správného řešení můžete zastínit jak velkoformátová okna (v ploše až 20 m²), tak i pergoly nebo zimní zahrady. V nabídce najdete i široké spektrum variant ovládání – od elektrického s možností napojení na chytrou domácnost až po manuální ovládání klikou. Screeny mohou být také opatřeny teplotním, slunečním či větrným čidlem, naprogramovat je lze i podle východu a západu slunce. Na vybrané komponenty značky Minirol je poskytována pětiletá záruka.

www.minirol.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články