10+1 důvodů, proč jsou screenové rolety luxusní stínění před okna

Vložil
Tisková zpráva
16.11.2021 10:40

S rostoucími nároky na standard bydlení se logicky zvyšují i požadavky na kvalitu vybavení, které naše domovy dnes běžně tvoří. V článku vám dokážeme, že dovolit si luxus nemusí znamenat platit za značku, ale za kvalitu. A v případě screenů jsme těch kvalit našli hned 10 a jednu navíc k tomu.

 1. Materiál
  Venkovní rolety tvoří hliníkové a ocelové díly doplněné látkou ze skelných nebo polyesterových vláken potažených PVC vrstvou. Plast zde najdete pouze v podobě krytek nebo koncovek.

 2. Neviditelné provedení
  Stejně jako u klasických předokenních rolet, je možné i screenové rolety proti slunci namontovat tak, aby se roletový box dal zcela skrýt v zaomítacím pouzdře v ostění.

 3. Velká plocha
  Látkové rolety jsou konstrukčně vhodné k zastínění velkoformátových oken a ploch. V závislosti na velikosti krycího boxu můžete zastínit až 20 m².

 4. Barvy
  Box a vodicí lišty rolety se standardně vyrábí v několika základních barevných provedeních. Mimo to je společnost BUILDING Shutter Systems s.r.o., výrobce venkovního stínění značky Minirol, schopna lakovat tyto komponenty do libovolného odstínu podle vzorníku RAL a to díky vlastní práškové lakovně, která je držitelem certifikátu QUALICOAT. Látka je k dispozici ve více než 20 barvách na škále od bílé, přes odstíny šedé až po černou. 5. Soukromí
  Velkou předností protislunečních rolet je vlastnost tkaniny, díky které není vidět skrz ní dovnitř objektu, ale uživatel ven vidí. Screeny tak zachovávají soukromí a vám kontakt s okolím.

 6. Větrání
  Díky hustotě výpletu látky vám interiérem bude proudit čerstvý vzduch i s otevřenými okny a vysunutými roletami. Stínění tak netvoří překážku mezi vámi a exteriérem.

 7. Ochrana proti hmyzu
  Látka vás a váš domov ochrání i před nezvanými návštěvníky. Díky screenům můžete zastínit okna, větrat a nemuset se bát poletujícího nebo lezoucího hmyzu, který se především přes léto v interiérech bez sítí vyskytuje.

 8. Zábrana vůči nečistotám
  Roletová tkanina je hustá přesně tak, aby zvládala interiér provětrat, ale současně ho chránila před napadaným listím, prachem a jinými nečistotami zvenčí. 9. Ovládání
  Jako klasické předokenní rolety můžete i ty screenové ovládat jednoduše manuálně nebo na dálkové ovládání. Elektrické ovládání prodlužuje životnost stínění a zabraňuje nesprávné manipulaci s ním. Navíc lze screenové rolety propojit s prvky chytré domácnosti a pomocí mobilního telefonu/tabletu nastavovat a ovládat stínící techniku i vzdáleně.

 10. Použití
  Vzhledem ke všem výše popsaným vlastnostem se screeny používají v rodinných domech, komerčních i administrativních budovách, ale i v zahradních pergolách nebo altánech.

 11. Dotace Nová zelená úsporám 
  Příjemným bonusem je možnost požádat o dotaci na pořízení screenových clon v rámci programu Zelená úsporám. Podpora se pohybuje v rozmezí od 50 do 100% podle typu ovládání stínící techniky.

0 komentářů
přidat komentář

Související články