4 důvody, proč si pořídit venkovní rolety

Vložil
Tisková zpráva
22.10.2021 12:40

Venkovní rolety jsou s přibývajícími horkými léty velmi žádaným prvkem do rodinných domů, bytů a dokonce i administrativních prostor. Oblibu si získaly zejména díky celoroční funkčnosti – v létě chladí interiér, v zimě zase šetří peníze za vytápění.

Předokenní rolety si primárně kupujeme kvůli stínění. Toto stínění má však několik dalších přidaných hodnot, které vás přesvědčí, že jejich pořízení je skutečně dobrá investice.

1. Snižují hluk z ulice

Chodíte do práce na směnný provoz? Po noční chcete jediné – pořádně se vyspat. Jenže to lze jen sotva, když sluneční paprsky prosvětlují celou ložnici a jasně slyšíte, jak venku projíždí auta nebo pod okny mluví procházející lidé. Předokenní rolety jsou v tomto k nezaplacení. Nejen, že místnost zcela zatmí, ale zároveň ji také odhluční. Užívat si ničím nerušený spánek tak můžete už nejen v noci, ale i kdykoliv během dne. 

2. V zimě šetří energie

Zima je zatím ještě daleko, i tak je dobré myslet na to, co přijde. A jak co nejvíce ušetřit. Venkovní rolety jsou vyrobené z perfektně na sebe sedících hliníkových lamel vyplněných PUR pěnou. Právě ona kombinace materiálu a precizního zpracování zajišťuje snížení výdajů za vytápění až o 30 %. A to už je pořádná injekce do rozpočtu. Nemluvě o tom, jak teploučko vám bude, i kdyby venku mrzlo, až praští.

3. V létě naopak chladí

Samotné venkovní rolety nemají žádnou schopnost chladit – to jen, aby nedošlo k mýlce. V létě fungují rolety podobně jako v případě zimy, kdy se lamely uzamknou do sebe a díky materiálu získají rolety schopnost odizolovat tepelnou energii unikající oknem. V létě však horko ze slunečních paprsků odráží a nedovolí mu proniknout dále k oknům a do interiéru. Teplotu v domě, bytě nebo kanceláři tak dovedete i bez klimatizace snížit až o 7 °C. Ostatní členové rodiny či zaměstnanci vám za to nejednou poděkují. 

4. Fungují jako bezpečnostní prvek

Vytvořte iluzi, že jste doma, i když zrovna cestujete po světě. Předokenní rolety lze ovládat dálkově klidně z mobilního telefonu či tabletu. Naplánujte si jejich ranní vytažení a večerní zatažení a ani vaši nejbližší sousedé nepoznají, že je váš dům či byt prázdný. A kdyby se přeci jen nějaký zloděj rozhodl pro nezvanou návštěvu, zabudovaná čidla v případě detekce nárazu dají venkovním roletám příkaz k zatažení. Překonat tuto překážku nepozorovaně už se mu jen tak nepodaří.

Který bod přesvědčil vás, že venkovní rolety jsou skutečně dobrým doplňkem do domu či bytu?

0 komentářů
přidat komentář

Související články