Městský mobiliář PRESBETON pro Váš projekt

Vložil
Tisková zpráva
08.09.2015 09:25
PRESBETON Nova, s. r. o.

Společnost PRESBETON je jedním z předních českých výrobců betonového zboží, její hlavní sortiment tvoří venkovní dlažby, zdicí prvky, doplňky venkovní architektury a schodišťové prvky.
Výrobní program společnosti je velice flexibilní a snaží se přizpůsobovat požadavkům zákazníků a současným architektonickým trendům v soukromém i veřejném sektoru.
V mnoha městech a obcích vznikají nové klidové a pěší zóny, renovují se městské parky a budují se moderní sportovní hřiště. A právě v této oblasti má společnost PRESBETON určitě co nabídnout. Široká nabídka městského mobiliáře zahrnuje lavičky, květináče, stojany na kola, odpadkové koše a skate prvky.

Velice populární jsou betonové lavičky různých tvarů a velikostí opatřené dřevěnými sedáky. Tyto se dodávají ve třech barevných modifikacích, v barvě dřeva teak, palisandr a mahagon. Současný trend však směřuje k jednoduchosti, až k střídmosti a do centra pozornosti se dostávají betonové sedáky organického tvaru, které jsou koncipované téměř jako stavebnice nebo skládačka. Z jednotlivých dílců lze sestavit zajímavé sestavy, které mohou plnit různé funkce (sedák, odkládací plocha, sportovní prvek). Také sedáky ve tvaru pravoúhlých hranolů lze různě skládat. Tyto sedáky se vyrábí z betonové směsi s použitím bílého cementu, který dodá jejich povrchu jasný a zářivý vzhled. A v případě potřeby lze i tyto betonové sedáky doplnit dřevěnými sedacími plochami.

A od betonových sedáků je už jenom krůček ke skateboardovým prvkům, které jsou v prvé řadě určeny jako překážky do skateparků, ale své místo si najdou i na sportovních hřištích. Některé prvky jsou navrženy přímo pro skateboarding, jiné mají primární funkci odpočinkovou. Prvky jsou většinou mobilní, takže se dá plocha dle potřeby stále přestavovat podle představy a úrovně skateboardistů. Jednotlivé prvky lze spolu kombinovat a vytvářet tak různé sestavy. Pro svůj zajímavý design jsou také oblíbeným doplňkem dnešní moderní architektury.

Nezbytnou součástí městského mobiliáře jsou i květináče, které při vhodném osázení příjemně oživí každý exteriér. Květináče PRESBETON jsou standardně vyráběny v hladkém provedení a přírodní barvě. Modernější verzí jsou květináče COSTA, které mají čtvercový nebo obdélníkový tvar a jejich povrch je opatřen reliéfem. Zajímavostí jsou květináče VELUTO s vymývaným povrchem, který tvoří bílé nebo černé kamínky, případně mix barevných kamínků. Jejich elegantní kónický tvar je ozdobou každého exteriéru či interiéru.

S rozvojem cykloturistiky je v podstatě nutností použití stojanů na kola na veřejných prostranstvích jako jsou náměstí, parky, cyklostezky a v okolí gastronomických a ubytovacích zařízení.
Všechny tyto výrobky jsou mrazuvzdorné a mohou být umístěny v exteriéru po celý rok. Jejich nespornou výhodou je dlouhodobá životnost a odolnost
0 komentářů
přidat komentář

Související články