PRESBETON Nova, s. r. o.

PRESBETON Nova, s. r. o.

U panelárny 594/6C, 779 00 Olomouc
587 419 162
info@presbeton.cz

Společnost PRESBETON je přední český výrobce širokého sortimentu betonového zboží – dlažby, doplňky ke komunikacím, zdicí prvky, ztracené bednění, palisády a lemovací prvky, okrasné a svahové tvárnice, městský mobiliář (lavičky, betonové sedáky, květináče, stojany na kola, odpadkové koše), skate prvky a schodišťové stupně a venkovní montovaná schodiště. Všechny výrobky jsou ekologické a mrazuvzdorné a mají vysokou životnost.

Sortiment je ve shodě s evropskými harmonizo- vanými normami (tyto výrobky jsou označeny značkou CE), vybrané výrobky jsou ve shodě s národní legislativou. Firma je držitelem certifikátu řízení jakosti ČSN EN ISO 9001:2009, certifikátu environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001:2005, je zapojena do Systému sdruženého plnění EKOKOM a má certifikáty systému řízení výroby v souladu se Směrnicí o stavebních výrobcích – CPD.

Hlavní obrázek
Natural dlažby
Betonové dlažební prvky určené k dláždění v okolí rodinných domů, a to hlavně v zahradách, parcích a odpočinkových zónách, jsou skutečnými originály v podílu ruční práce, barevnosti a přirozeného vzhledu. Vyrábí se na zakázku litím speciální betonové směsi do forem. Tato technologie umožňuje vyrobit exkluzivní dlažby s krásnými povrchy, přirozenými barvami i obrysovými tvary, takže celkově velmi dobře imitují přírodní originály. Natural dlažby jsou opatřena impregnací proti znečištění a k ochraně před povětrnostními vlivy.

Zámkové a skladebné dlažby
Tento typ dlažeb se vyrábí ve výškách od 40 až do 100 mm a lze je tedy použít jak na pochozí, tak pojezdové plochy (osobní a nákladní automobil). V nabídce je nepřeberné množství dlažebních kamenů s různými povrchovými úpravami (s hladkým, tryskaným, rumplovaným, kladívkovaným nebo reliéfním povrchem) a v mnoha barvách a colormixech (kombinace 2-3 barevnách odstínů). Tvarované dlažby mají široké využití v soukromém i veřejném sektoru.
Všechny dlažby jsou opatřeny impregnací proti znečištění a k ochraně před povětrnostními vlivy.

Plošné dlažby
Vyrábějí se ve výškách od 35 do 62 mm v provedení s fazetou nebo bez fazety. Jsou vhodné zejména pro pochozí plochy jako jsou terasy, okolí rodinných domů, zahrady, parky, náměstí a chodníky. Při odpovídající skladbě podloží je možné tyto dlažby použít i pro pojezdové plochy (osobní automobil).
Velkou výhodou je opravdu široký výběr barev a povrchů – hladký, reliéfní, broušený, tryskaný, broušeno-tryskaný, vymývaný a curling.
Plošné dlažby ALMA a LAURIA jsou opatřeny zcela novou povrchovou úpravou Perfect Clean TOP, která téměř „dokonale“ odpuzuje vodu, olej a nečistoty, které lze jednoduše odstranit s minimálními následky.
Všechny plošné dlažby jsou opatřeny impregnací proti znečištění a k ochraně před povětrnostními vlivy.

Velkoformátové dlažby XL
Řada XL zahrnuje tři rozměrově různé desky, které lze spolu vzájemně kombinovat a vytvářet zajímavé sestavy. Tyto XL formáty vycházejí ze stávajících povrchů plošných dlažeb, tzn. hladký, vymývaný a tryskaný povrch.
Vytvořené sestavy nejlépe vyniknou na větších plochách, jako jsou okolí obchodních center, náměstí či zpevněné plochy poblíž bytových domů apod. Své využití a místo si tyto dlažby najdou i v soukromém sektoru. Obrovskou výhodou této dlažby je výška 100 mm, která umožňuje její využití pro všechny typy ploch.
Všechny tyto dlažby jsou opatřeny impregnací proti znečištění a k ochraně před povětrnostními vlivy.

Zdicí prvky
Do této skupiny patří zdicí tvarovky, kameny či cihly určené pro výstavbu plotů, zídek, altánů, pergol, garáží a jiných menších staveb.
Hladké a štípané tvarovky FACE BLOCK tvoří notoricky známý a ucelený zdicí systém. Rumplované kameny CRASH BLOCK a CAKE BLOCK svým vzhledem připomínají staré otlučené zdi a působí velice přirozeným dojmem. Jednoduchý a úsporný zdicí systém SIMPLE BLOCK je určený pro bezespárové zdění. Novinkou jsou originální designové tvarovky RONDE BLOCK, které mají oválný tvar a lze z nich stavět rovně i vlnité stěny. A nakonec tradiční betonové cihly lícové, které se vyrábějí v hladkém nebo rumplovaném provedení.
Všechny tyto zdicí prvky jsou opatřeny impregnací proti znečištění a k ochraně před povětrnostními vlivy.

Prvky venkovní architektury
Do této skupiny patří některé mobilní výrobky – lavičky, sedáky, květináče, stoly, odpadkové koše, stojany na kola a zároveň výrobky určené k ochraně, úpravě nebo ohraničení různých ploch či zpevnění svahů: palisády, travní lemy, okrasné a svahové tvárnice, opěrné stěny a záhonové obruby, bazénové lemy. K ohraničení a oddělení částí komunikací slouží betonové sloupky a dělicí prvky. Podstatná část těchto produktů se dodává s volitelnou povrchovou úpravou - hladké, tryskané, přírodní nebo barevné. Samostatnou skupinou jsou skate prvky.

Schodišťové stupně a montovaná schodiště
Tento sortiment se vyrábí pouze na zakázku. V nabídce jsou tradiční montovaná schodiště a schodišťové stupně s hladkým nebo tryskaným povrchem – přímé, obloukové, nájezdové a rohové. Následně byl tento základní sortiment rozšířen o Natural schody, které imitují přírodní materiály a lze je kombinovat s Natural dlažbami.

Doplňkový sortiment
Zpevňování komunikací pro pěší a provoz s různou zátěží vyžaduje řadu produktů určených pro dokončení těchto staveb – obrubníky silniční, chodníkové, zahradní, žlaby do dlažby nebo přídlažbu. Pro dokončení svislých konstrukcí, hlavně pro ploty a zídky slouží také zákrytové desky, nerezové dopisní schránky, krycí dvířka pro plyn a elektřinu, držáky plotových polí a v neposlední řadě i přípravky stavební chemie pro impregnaci a čištění betonových povrchů.

Top realizace
Boskovice koupaliště Červenka


Bystrovany - Přírodní ráj Horizont


Frýdek Místek - Aquapark Olešná


Kroměříž - Hanácké náměstí


Nimnica - Lázně


Olomouc - Omega Centrum sportu a zdraví


Praha - OC Galerie Harfa

0 komentářů
přidat komentář