Allplan 2012: Smartparts – výkonná funkcionalita pro modelování

Vložil
Tisková zpráva
11.10.2011 13:30
Allplan Česko s.r.o.

Časy, kdy se architekt rozhodoval mezi manuální a digitální kreslící deskou - softwarem na kreslení 2D čar, jsou dávno za námi. Především mladá generace a ti z Vás, kteří chtějí jít stále dopředu nezaspat na vavřínech, hledají komplexní, inteligentní a progresivní projekční nástroj.

Nová verze CAD systému Allplan 2012 je dalším milníkem, která zvyšuje produktivitu a kvalitu práce v oboru AEC.  Vedle uznávaných konstrukčních možností nabízí nyní Allplan 2012 i hodnotné parametrické schopnosti na úrovni objektu - SmartParts. Tato inteligentní a výkonná funkcionalita 3D modelování je odpovědí na stále komplexnější řeč tvarů v architektuře.

SmartParts jsou nezávislé na CAD systému. Chovají se inteligentně a jednoduše a v reálném čase podporují změny objektů, variace, volné formování a sestavování flexibilních, předem vyrobených stavebních dílů. Zatím co architekti profitují ze SmartParts zejména v oblasti interiérů / exteriérů, inženýři zde najdou množství vestavných a speciálních stavebních dílů. Geometricky náročné nosné konstrukce mohou být modelovány podstatně jednodušeji a také mohou být dodatečně ještě změněny. Při minimálním riziku vzniku chyb se uživatelé Allplanu dostanou rychle ke kvalitním, realistickým projektovým podkladům.

Programovací jazyk SmartPart Script, který je snadno naučitelný, umožňuje vytvářet individuální a parametrické objekty 2D/3D. Současně je možný import dalších kompatibilních skriptovacích jazyků, jako GDL, a integrace souborů Google SketchUp.

Allplan Allfa - CAFM řešení pro váš intranet
Allplan 2012 Allfa jde s dobou a nyní jej lze jako webové řešení použít nezávisle na platformě v celém podniku bez instalace na pracovišti. Navíc přesvědčí další funkcionalitou: Vedle správy ploch, inventárních řešení, správy dokumentů je také možné online podávání zpráv a grafika WEB-CAD. Propojením s Allplanem 2012 i AutoCADem a systémem SAP je podporován komfortní záznam a zpracování informací o budovách a pracovnících. Allfa Web dovoluje přímý export vašich zpráv ve formátu PDF. Informační řešení "Allfa-Web-Info" umožňuje přístup pracovníků ve všech odděleních k aktuálním datům a vyhodnocením. 

Více informací se můžete dozvědět na setkání "Be connected" 2012 v Praze nebo na www.nemetschek.cz.
0 komentářů
přidat komentář