Allplan Česko s.r.o.

Allplan Česko s.r.o.

Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha
(+420) 225 384 880
info.cz@allplan.com

Hlavní obrázek

Realizace a projekty

Allplan 2014 – nová verze BIM řešení pro architekty

Systém Allplan nasadil nové standardy pro CAD díky spolupráci, 3D modelování,technologii Cloud a SaaS
Nároky: Nejlepší projekční nástroj pro architekty
Přesně, rychle a za nízké ceny, to jsou požadavky, kterým dnes musí architekt vyhovět.Správné softwarové řešení nabízí architektům tvůrčí prostor a kreativitu, které jim přinášejí úspěchy. V tomto duchu byl koncipován i systém Allplan: snadno použitelný software s jednoduchouobsluhou, hladkou spoluprácí s projekčními partnery a optimalizované pracovní procesy.

Spolupráce bez hranic se systémem Allplan 2014
Díky rozšířeným funkcím Síťového manažeru mohou zaměstnanci a projekční partneři přistupovat ke svému projektu i mimo své kanceláře stejně hladce, jakoby všichni seděli u jednoho stolu nad jedním výkresem. To znamená přístup všech týmů nezávisle na místě a na čase. Žádný "e-mailový ping-pong", žádná ztráta dat - pracujete vždy v nejaktuálnější verzi. Kdo má které kompetence v daném projektu, určují přístupová práva. Zvýšenou bezpečnost zajišťuje šifrování dat.

3D modelování rychleji a jednodušeji
Aby byly práce v 3D modeláři intuitivnější, je systém Allplan 2014 vybaven novou funkcí extruze, která rozpozná samostatně i plochy, které leží šikmo v prostoru. Uživatel může kontury jednoduše přesadit nebo znovu naskicovat a v dalším kroku kolmo extrudovat. To je zvláště užitečné v návrhu městských staveb a při rychlém "vytahování do výšky" a změnách kubatur v procesu návrhu.

Další kroky ve směru Open BIM, Cloud a SaaS
Zákaznicí se systémem Allplan 2014 mohou navíc využívat bim+ a Nevaris jako napojená řešení SaaS. Řešení Cloud bim+ se serverem BIM a inovačními aplikacemi umožňuje mimo jiné propojení a vizualizaci modelů Allplan BIM a vizualizaci modelů Allplan BIM na mobilních koncových přístrojích, Nové je také rozhraní k systému Nevaris. Nevaris s procesy podporovanými z webu a kontrolou nákladů v reálném čase stanoví nová měřítka AVA.

Shrnutí: Projekční práce jsou snadnější, rychlejší, levnější. Omezují se chyby. "S BIM řešením Allplan spějeme k nejpružnější výměně dat a spolupráci všech osob účastnících se stavebního procesu ve smyslu Open BIM," říká Dr. Jörg Rahmer, generální ředitel společnosti Nemetschek Allplan Systems GmbH.