Urban Talks: Toni L. Griffin - online přednáška v CAMP

Zdroj
CAMP
Vložil
Tisková zpráva
01.04.2021 14:00
Praha

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) si vás dovoluje pozvat ve čtvrtek 1. dubna 2021 od 19:00 hodin na další přednášku z cyklu Urban Talks, který si zve slavné zahraniční urbanisty a architekty.
Tím dnešním vás provede americká urbanistka a profesorka na Harvardu Toni L. Griffin.
Na univerzitě vede projekt Just City Lab, v rámci kterého řeší například ukazatele a metriky pro hodnocení sociální spravedlnosti ve veřejném prostoru. 99 problémů města přináší minimálně 99 příležitostí, jak ho zlepšit. Jak by vypadalo město, kdyby ho plánoval milovník aut nebo zapálený cyklista? Jak najít společnou řeč pro všechny obyvatele při navrhování ulice nebo náměstí? A lze to vůbec? Tentokrát se bude ptát děkan liberecké fakulty architektury a umění, urbanista Osamu Okamura.

Dnešní akce probíhá pouze online. Pokud se dnes nestihnete připojit, můžete se na dnešní Urban Talk podívat také ze záznamu. Dotazy můžete klást pomocí aplikace slido.com pod heslem #campujonline.

Pokud byste neměli prostor sledovat dnešní stream, můžete se těšit na další Urban Talks s Edwardem Glaeserem, který proběhne ve středu 21. dubna 2021 od 19:00 hodin. Edward Glaeser, profesor ekonomie na Harvardu a jeden z nejvýznamnějších ekonomů města, strávil několik dekád definováním role města v lidských životech. Své poznatky shrnuje v přelomové knize Triumph of the City: How Our Greatest Invention Makes Us Richer, Smarter, Greener, Healthier, and Happier, která zcela mění pohled na města a tvrdí, že města podporují silné stránky lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články