Urban Talks: Sou Fujimoto

Zdroj
CAMP
Vložil
Tisková zpráva
26.03.2019 13:00
Přednášky

Praha

Sou Fujimoto

Tokijský mistr transparentní architektury Sou Fujimoto stírá hranice mezi exteriérem a interiérem. Do celosvětového povědomí se Fujimoto dostal jako vizionář, který stojí mezi přírodou a architekturou. V 41 letech se stal nejmladším tvůrcem letního pavilonu Serpentine Gallery v roce 2013. Návštěvníci londýnského Hyde Parku tehdy obdivně prozkoumávali jeho ocelově bílou mřížovitou konstrukci připomínající vznášející se oblak.

Následovaly další mimořádné stavby jako White Tree tower ve francouzském Montpellier podobající se borovici pinie nebo prosklená veřejná toaleta uprostřed zahrady určená pouze ženám nedaleko Tokia. Jeho stavby se za rok dočká i Budapešť, pro niž navrhl Dům hudby. V Praze se nyní Fujimoto účastní architektonické soutěže na komplex budov, který vyroste na místě bývalého Telecomu na Žižkově.
Sou Fujimoto do metropole přijede na Summit architektury a rozvoje, jehož pořadatelem je Sdružení pro architekturu a rozvoj, které přednášku v CAMPu podpořilo.

Akce bude streamována na Facebooku a záznam bude uveřejněn na Youtube. Registrace v síti GoOut od 4. 3. 2019. Rezervace místa končí 5 minut před začátkem akce, poté budou místa nabídnuty návštěvníkům bez vstupenky a to až do naplnění kapacity sálu. Děkujeme za pochopení.

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články