Miroslav Šik: Big City

Zdroj
CAMP
Vložil
Tisková zpráva
12.09.2019 08:45
Přednášky

Praha

Miroslav Šik

Během podzimu realizuje česko-švýcarský architekt Miroslav Šik ve spolupráci s Centrem architektury a městského plánování (CAMP) tři přednášky pod názvem BIG, FUN, CORRECT. Veřejnost v rámci nich seznámí se svým pohledem na procesy utvářející současná města, jejich vývoj a budoucnost. První z přednášek nese název BIG CITY a uskuteční se pro veřejnost zdarma 12. září od 19 hodin v CAMPu.

Renomovaný architekt Miroslav Šik chce českému publiku představit své pojetí moderního města ve třech podobách. V první přednášce BIG CITY se zaměří na metropole plné firemních centrál, univerzitních kampusů, velkokapacitních nemocnic, složitých dopravních uzlů a narůstajících aglomerací. V říjnu se následně bude zabývat konceptem FUN CITY – městem sociálních interakcí, rodinného života a práce, kterému dominuje neutichající elán a energie. Cyklus zakončí přednáškou o CORRECT CITY, ideálním městě pro pospolitý a spokojený život všech sociálních vrstev.

„Byl jsem vyzván, abych formou přednášek prezentoval své názory na vývoj současného města. Nebudu tedy prezentovat svoji praktickou činnost, ale představím reflektující pohled architekta a urbanisty na tendence západoevropských měst v posledních letech. Vše uvedu na příkladech mně známé a zažité švýcarské reality, která se v mnoha ohledech liší od té v okolních státech,“ uvedl Miroslav Šik.

Architekt dlouhodobě působil jako profesor na ETH v Curychu. Zároveň od roku 1988 vede vlastní architektonické studio. Stojí za významnými stavbami a projekty, jako je katolické farní centrum St. Antonius v Eggu, speciální pedagogická škola s celodenní péčí v Curychu nebo obytné domy ve švýcarských městech Winterthuru, Haldensteinu či Zugu. Na Bienále architektury v Benátkách reprezentoval Švýcarsko v roce 2012. Od roku 2018 vede Ateliér architektonické tvorby na pražské AVU.

Zdali je Praha BIG, FUN nebo CORRECT budou mít lidé možnost zhodnotit sami. Miroslav Šik účastníkům přednášek v CAMPu nabídne možnost si z jeho hypotéz a verifikací odvodit, do jaké míry se vývoj Prahy přiblížil západním trendům a tendencím.

12. září od 19:00 BIG CITY
17. října od 19:00 FUN CITY
21. listopadu od 19:00 CORRECT CITY
0 komentářů
přidat komentář

Související články