Vojenská nemocnice v Brně chce stavět nový pavilon

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
08.08.2007 15:00
Brno

Brno - Brněnská vojenská nemocnice chce stavět nový pavilon. Měl by vzniknout v na místě, kde dnes stojí budova neurologického oddělení. Jeho stavbou by nemocnice nezvýšila počet lůžek, ale pohodlí pacientů. Staré šestilůžkové pokoje se ve vojenské nemocnici přebudovávají na dvou- a třílůžkové, proto zařízení potřebuje více místa, řekl dnes ČTK Antonín Vodák pověřený vedením nemocnice.

    Plán postavit nový pavilon je dlouhodobý, na investici ale zatím podle Vodáka nejsou peníze. Nemocnice tak dělá v areálu méně nákladné opravy a dostavby. Velká část z nich musí stavbě nového pavilonu předcházet. Letos tak například v nemocnici otevřeli nové prostory pro lůžkové interní oddělení - vznikly jako nástavba na jedné z budov. V plánu na letošní rok je ještě oprava sedmi výtahů, které by pak měly vyhovovat požadavkům Evropské unie.
    Vojenská nemocnice sídlí v areálu bývalého premonstrátského kláštera. Některé budovy slouží nemocným přes 200 let a nevyhovují dnešním požadavkům. Letos se na části z nich opravila střecha - novou bobrovku pokrývači dali na budovu sloužící ambulancím a lůžkové části oddělení ORL.
    Vojenská nemocnice je příspěvkovou organizací ministerstva obrany. Vedle zvláštních úkolů pro armádu se stará o civilní pacienty ze spádové oblasti Brna. Loni ošetřila asi 50.000 pacientů. V nemocnici pracuje kolem 470 lidí.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
Ondřej Chybík
08.08.07 07:45
zobrazit všechny komentáře