Přerov zahájil dlouho plánovanou stavbu Tyršova mostu

Vložil
ČTK
01.09.2010 20:25
Přerov

Šrámková architekti, s.r.o.

Přerov - Přerovská radnice včera zahájila dlouho plánovanou stavbu nového Tyršova mostu přes řeku Bečvu. Nahradí dosavadní lávku, která je ve špatném stavu. Investice si vyžádá více než 116 milionů korun. Součástí stavby, která potrvá do jara roku 2012, bude také oprava předmostí v ulici Brabansko, řekl ČTK mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.
    Původní Tyršův most ze začátku 20. století zničila německá armáda na konci druhé světové války. Současná lávka na místě budoucího mostu je z roku 1964. Nevyhovuje z estetického hlediska a dobrý není ani její technický stav, v  krajním případě hrozí i její zhroucení.
    "Po osmi letech, během kterých proběhla architektonická soutěž, uskutečnilo se několik veřejných jednání o  vzhledu nového mostu a byla zpracována projektová dokumentace, byla 10. srpna podepsána smlouva na zhotovení díla se společností Skanska. Slavnostní poklepání základního kamene stavby se uskutečnilo včera," uvedl mluvčí.
    Nový Tyršův most bude širší než dosavadní lávka. Díky tomu bude sloužit nejen chodcům a cyklistům, ale také jednosměrně řidičům aut do 3,5 tuny. Součástí stavby budou také přeložky a demontáže inženýrských sítí či bourání a rekonstrukce vnitřních podpěr a nábřežních zdí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články